banner735

Tekeli “İşsizliğin kaynağı AK Parti”

Demokrat Parti Adana İl Başkanı Yavuz Tekeli, AK Parti\'nin iktidara gelmesiyle, işsizlik ve yoksulluğun Türk halkının kaderi haline geldiğini söyledi.

Tekeli “İşsizliğin kaynağı AK Parti”
banner686

Başbakan Erdoğan'ın "Kriz teğet geçti" şeklindeki açıklamaları ile bakanların çizdiği pembe tablonun doğru olmadığının son ekonomik gelişmelerle bir kez daha ortaya çıktığını belirten Yavuz Tekeli,  AK Parti'nin uyguladığı ekonomik politikaların işsizliği her yıl katlayarak arttıdığını, buna bağlı olarak da halkı yoksullaştırdığını kaydetti.
AK Parti iktidarının uyguladı ekonomik politikalardan olumsuz yönde en çok etkilenen ilin Adana olduğunu vurgulayan Yavuz Tekeli, işsizlikte Adana'nın artık doğu ve güneydoğu illerine de fark atarak Türkiye rekoru kırdığını belirtti.
Adana'da 2008 yılında yüzde 16,8 olan işsizlik oranının 2009 yılında yüzde 22'ye yükseldiğini hatırlatan Yavuz Tekeli,  işsiz sayısının geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 46,5 oranında artış gösterdiğini ifade ederek, bu durumun her evde en az bir kişinin işsiz olduğu manasına geldiğini söyledi.

banner625
2002 yılında AK Parti iktidara geldiğinde Türkiye'de 21 milyon 354 bin kişi istihdam edilirken, 2009 yılında çalışan nüfusun 21 milyon 277 kişiye düşmesinin işsizliğin ve Türk ekonomisinin bulunduğu durumu bütün çıplaklığıyla ortaya koyduğunu kaydeden Yavuz Tekeli, iktidarın işsizliği önleyecek projeleri olmadığını ifade etti.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz