Adanalı şampiyon hedefini büyüttü

Adanalı Milli Kick Bokscu Cemal Ali Alwattar, 14 Ekim 2021 Tarihi’nde İtalya’nın Venedik kentinde gerçekleşecek olan Kick Boks Dünya Şampiyonsı’na hazırlanıyor.

Adanalı şampiyon hedefini büyüttü
banner686

 Aynı zamanda Beden Eğitim Öğretmenliği yapan 31 yaşındaki  Cemal Ali, “ Spora ve boksa olan sevgim çok büyük. Büyük başarıların altına imza attım ama en büyük hayalim Dünya şampiyonluğu kupası’nı kaldırmak.  Hayalimi  gerçeğe dönüştürmeye kararlıyım” dedi.

“ELDE ETTİĞİM BAŞARILAR SONRASINDA  MİLİ TAKIMI TEMSİL ETME HAKKI KAZANDIM”

Bu yıl düzenlenen Türkiye Açık Kick Boks Şampiyonası’nda birinci olduğunu ifade eden Milli Sporcu Cemal Ali Alwattar, “ Antalya’da gerçekleşen Avrupa Kupası’nda elde ettiğim şampiyonluğun ardından son olarak Türkiye Ferdi Kick Boks Şampiyonası’nda da birinciliğe uzanma başarısı gösterdim. Turnuvalarda elde ettiğim başarılar sonrasında en yüksek puana sahip olmamdan dolayı Milli Takımı temsil etme hakkına sahip oldum. Bu benim için çok büyük bir gurur” diye konuştu.

“DÜNYA ŞAMPİYONU OLMAYA KARARLIYIM”

“İnanmak başarının yarısıdır” diyen Alwattar konuşmasını şöyle tamamladı,  “ İtalya/Venedik şehrinde gerçekleşecek olan Kick Boks Dünya Şampiyonası’nda ülkemi en iyi şekilde temsil etmek arzusundayım. Bunun içinde yoğun bir çalışma metodu uygulamaktayım. Yoğun iş tempoma rağmen çalışmalarımı aksatmadan devam ettiriyorum. Sorumluluğun farkındayım. Ay-Yıldızlı forma altında Dünya Şampiyonluğu ünvanını elde ederek hayalim olan kupayı kaldırıp ülkeme şampiyonluk getirmek.  Bana inanan ve güüvenip desteğini esirgemeyen Etimesgut Belediye Başkanımiz Enver Demirel'e, Başkan Yardımcımız Alaattin Sonat ile Milli Takım Antrenörümüz  Haydar Babacan’a teşekkür ederim ” diye konuştu.

İşte, Adanalı Milli Kick Boksçu Cemal Ali Alwattar’ın bugüne kadar elde etmiş olduğu başarılar:

-19 kez Türkiye Şampiyonluğu

- 2 kez Avrupa şampiyonluğu

- Bir kez Dünya ve Avrupa 3.lüğü

-8 kez Avrupa kupası şampiyonluğu

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2021, 13:18
YORUM EKLE
banner785
SIRADAKİ HABER