Adanaspor'dan flaş açıklama

Adanaspor Kulübü, kendi sahasından oynadığı Gençlerbirliği maçının ardından flaş bir açıklama yayınladı.

Adanaspor'dan flaş açıklama

Adanaspor kulübü tarafından yapılan açıklamada "Adanaspor'a sistematik yıldırma" politikası uygulandığı iddia edildi. Açıklama şöyle;

--SİZ HEPİNİZ BİZ ADANASPOR!
KAMUOYUNA;

21.08.2021 tarihinde Adanaspor’umuzun ev sahibi olduğu Gençlerbirliği maçı öncesinde, Adana Emniyeti tarafından Adanaspor camiasını SİSTEMATİK bir şekilde yıldırma politikası uygulanmıştır. Hatta deplasman misafirimiz olan Gençlerbirliği kulübüne de aynı şekilde bir spor müsabakasında yaşanmaması gereken davranışlar sergilenmiştir.

Maç öncesi misafir takım taraftarına ait pankart önce prosedür gerekçesi ile alınmayacağı belirtilmiş, akabinde sanki bu gerekçe yokmuş gibi iki kulübün müdahalesi sonucu asılmasına müsaade edilmiştir. Öte yandan Adanaspor Kulüp doktorumuz, maç öncesi stada girişte çeşitli bahanelerle işini zorlaştırma ve gözaltı işlemi yapılmaya çalışılmıştır.

Olay yerine gelen 16 yıldır bir fiil Adanaspor Kulüp Başkanlığını yürüten Bayram Akgül’e hitaben haddini aşan davranışlarda bulunulmuştur. Ayrıca maça gelen taraftarlarımıza sanki bir spor müsabakasına gelen bir topluluk değil de eyleme gelen bir topluluğa yapılan muameleye benzer davranış sergilenmiştir.

En acısı pandemi dönemi tüm Türk kamuoyunun bildiği üzere şehirde bulunan iki kulüpten biri olan A.Demirspor A.Ş. kulübüne SİSTEMATİK MUSAMA, Adanaspor Kulübü’ne ise SİSTEMATİK YILDIRMA politikası uygulanmaktadır.

Neticeten, 1954 yılında kurulan ve binlerce Adanalının desteklediği, altyapısında 2000’e yakın Adanalı sporcuların bulunduğu Adanaspor camiası bu şehirde yok sayılmaya çalışılıyorsa, Adanaspor Yönetimi ve BÜYÜK ADANASPOR taraftarı birlikte en güzel cevabı verecektir.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2021, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER