banner785

Adanasporlulardan ÇGC'ye ziyaret

Turuncu -Beyazlılar Derneği Başkanı Avukat Şevket Can Sıçramaz, dernek üyeleri ile birlikte Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'ni (ÇGC) ziyaret etti. Başkan Cafer Esendemir ile bir araya gelen, Turuncu-Beyazlılar Derneği Başkanı Sıçramaz, kuruluş amaçları ve Adanaspor hakkında açıklamalarda bulundu.

Adanasporlulardan ÇGC'ye ziyaret
banner686

ÇGC Kültür ve Sosyal Tesisleri'nde gerçekleşen ziyarette konuşan Sıçramaz; ''Adanaspor'u her yerde, her platformda konuşmayı amaçlıyoruz. Resmi olarak faaliyette bulunan ikinci derneğiz. Derneğimizin Turbeyler ile herhangi bir bağı yoktur. Turuncu - Beyazlılar Derneği olarak; bu sevda sayesinde bir çok arkadaşlarımızla bir araya geldik.

Hedefimiz; bastırılmış sevgiyi dışarı vurmak, her zaman dip dibe olmak, kentin aynası olduğumuzu göstermek, Adanaspor’un başarısına katkıda bulunmak, sevincine ortak olmak, üzüntüsünü paylaşmaktır.

Bu süreçte bu hedefimizi gerçekleştirmek için şehirden de destek bekliyoruz. Adana'nın TFF 1.Ligi’nde halen iki takımı var. Ancak kentin dinamikleri Adana Demirspor’un yanında. Adana Demirspor'un şu an çok güçlü bir ekonomik yapısı olduğunu inkar etmiyoruz, onların da bizim de güçlü taraftarlarımız var. Lakin bizlere üvey evlat muamelesi yapılmasına karşıyız. Maddi anlamda istenilen güce sahip olmasak da; manevi bir değerimiz var. O’nun kaybolmasını değil daha çok güçlenerek adımızı duyurmak ve kentin dinamiklerinin bizim yanımızda da durmasını istiyoruz. Adanaspor Başkan ve Yönetimi de bu anlamda; bizlere daha çok destek vererek, gerekirse şahsi meselelerini bir kenara bırakarak, bizlerle birlikte olsun ve camiamız güçlensin.

BAŞKAN AKGÜL’ÜN TARAFTARLARLA DİYALOĞU YETERSİZ!

Adanaspor Kulübü Başkanı Bayram Akgül; her nedense taraftarlarla bir araya gelmiyor. Taraftarlardan uzak durduğu gibi, takıma da gerekli özveriyi ve ilgiyi göstermiyor. Turuncu-Beyazlı armaya ve renklere gönül vermiş olan bizler bu duruma üzülüyoruz. Futbolcusu-Taraftarı-Hocası-Başkanı olarak Adanaspor camiası bir bütündür. Birbirini tamamlamalıdır. Bu bağ koptuğu anda kurumsal anlamda da sportif anlamda da başarı gelmesi mümkün değil” dedi.

ESENDEMİR: REKABET DÜŞMANLIĞI KÖRÜKLEMESİN!

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Esendemir de yaptığı konuşmada; iki takımın da Adana’nın değeri olduğunu, çok önemli taraftar kitlesine sahip olduğunu belirterek; sportif rekabetin başarı getireceğini belirterek, renklerin kardeşliğinin önemine dikkat çekti. Başkan Esendemir; “Adana’mızın marka değeri olan iki güzide takımımız için de beklentimiz; kardeşlik ve dayanışmadan yana. Her iki takımımız da bu kenti temsil ediyor. Rekabetin düşmanlığa ve ayrılığa yol açmaması gerekir.

Turuncu-Beyazlılar Derneği olarak sesinizi daha çok duyurmak istiyorsanız; derneğinizin bu işi profesyonel olarak yapacak bir basın danışmanı olması lazım. Şu an içinde bulunduğumuz koşullarda medya sektöründe de bir kriz yaşanıyor. Medya ile olan ilişkilerinizi daha sıkı tutup, medya kuruluşlarını ziyaret ederek, dernek olarak faaliyetlerinizi, hedeflerinizi ve projelerinizi anlatıp, kendinizi en iyi şekilde ifade etmeniz şart… Sporun birleştirici gücünü, renklerin kardeşliğini öne çıkarıp, sportif başarılar için temsil ettiğiniz camianın başarısına katkıda bulunun” diye konuştu.

Başkan Can Sıçramaz’ın yanısıra Dernek Yönetim Kurulu üyeleri Orhan Acar, Özhan Şan, Hamit İbrahim Kara, Berkay Aysan ve Umut Turuskan’dan oluşan Turuncu-Beyazlılar Derneği’nin yaptığı ziyarete; ÇGC Yönetim Kurulu üyesi A.Vahap Ünkat ile Seçici Kurul Başkanı Ramazan Şanıvar da katılırken; Başkan Can Sıçramaz ÇGC Başkanı Cafer Esendemir’e ismi yazılı forma hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2020, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER