banner784

BJK'den 'Pireyi deve yapan' açıklama!

Beşiktaş kulübü, sahasında karşılaştığı Adana Demirspor'un 3-0'dan skoru 3-3'e getirmesi gerçeğinin üstünü örtmek için yeni bir açıklama yaptı.

BJK'den 'Pireyi deve yapan' açıklama!
banner686

Balotelli'nin attığı golün ardından sadece elleri ile başını göstermesinin ardından Beşiktaş tarafından başlatılan tartışmlar kulübün açıklmasıyla yeni boyut kazandı. Elleriyle başını göstermek dışında konuşmayan kötü bir davranış göstermeyen Balotelli hkem tarafından Beşiktaş Yedek kulübesini gösterdiği için sarı kartla cezalandırıldı. Ancak küfür, hakaret, başını göstermek dışında başka el kol hareketi yapmayan Balotelli'nin sarı kartla cezalandırılması Beşiktaşı tatmin etmedi. 

Maç sonu Balotelli'nin üzerine yürüyen yedek kulübesi konuşulmazken, Beşiktaş'tan yapılan açıklamada Balotelli suçlandı. 

Ancak Adana Demirspor'a karşı hakemin yanlış kararları, ikinci sarıkarttan kırmızı kart verilmemesi hiç dile gelmezken, Beşiktaş'ın skoru 3-0'dan 3-3'e getirilmesiyle ortaya çıkan taraftar tepkisinin azaltmak için olayı başka yöne çektiği belirtiliyor. Adana Demirspor taraftarı ise çok sıradan basit ve şiddet ve sözlü söylemin olmadığı tepkiyi büyüten Beşiktaş Kulübünün "Pireyi deve yaptığı" görüşünü iletiyor.

İşte Beşiktaş'tan yapılan açıklama 

21 Eylül 2021 Salı günü Adana Demirspor ile sahamızda oynadığımız Süper Lig müsabakasında, rakip takım futbolcularından Mario Balotelli’nin yedek kulübemize yönelik hareketini şiddetle kınıyoruz. Beşiktaş yedek kulübesine yapılan spor ahlakına aykırı her hareketin camiamıza yapıldığının altını çiziyoruz. Söz konusu futbolcunun nasıl bir ceza alacağını merakla bekliyoruz. Kazanmak için her şey mübahtır düşüncesini reddeden kulübümüzün herhangi bir unsuruna yapılan bu ve benzeri hiçbir hareketi asla kabul etmeyeceğiz.

Beşiktaş camiası oyun kuralları çerçevesinde puan kaybetmekten şikayetçi olmamıştır. Ancak maçın tamamında yapılan hakem uygulamalarının maçın sonunda da rakip takım futbolcularının adeta “körebe” oynar gibi yaptığı zincirleme kural dışı hareketlere rağmen varlığı belli olmayan VAR hakeminin de karartması ile faul düdüğü çalınmadan, tüm kamuoyunun gözleri önünde gol kararı ile sonuçlanan pozisyonu iyi niyetten yoksun olarak değerlendirip hayretler içerisinde izledik.

Diğer taraftan oyuna girdiği dakikadan soyunma odasına gidene kadar kural dışı ve spor ahlakına uymayan hareketler yapan sportif sabıkalı malum futbolcuya 4. hakem ve maçın hakemi tarafından göz yumulmuştur.  Haksız ve kural dışı pozisyonun içerisinde kalıp kendini ifade etmek için çabalayan ve ikinci sarı kart ile cezalandırılan futbolcumuz Rosier’in maruz kaldığı durumu da spor kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.


Toplumun sağlıklı ve sportif değerleri içeren müsabakaları izleme hakkı elinden alınamaz. Bu ve bundan sonraki sürecin takipçisi ve savunucusu olacağımızdan başta camiamız olmak üzere tüm spor kamuoyunun en ufak şüphesi olmasın.

Saygılarımızla

Beşiktaş JK

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2021, 20:43
YORUM EKLE
banner785
SIRADAKİ HABER