banner735

Demirspor\'a maddi destek

Belediye Kanunu’nda Spor Fonu diye birşeyin olmadığı ve kanunlara göre belediyelerin profesyonel kulüplere yardım yapamayacağının açık olduğu bildirildi.

Demirspor\'a maddi destek
banner686
Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre; özellikle son günlerde Adana Demirspor Kulüp Başkanı Bekir Çınar’ın “Büyükşehir Belediyesi’nden alacaklı” gibi konuşmasına bir anlam verilemediği ifade edildi.
   Basın Bürosu açıklamasında daha sonra şu görüşlere yer verildi;
banner625
   “Belediye Kanunu’nda Spor Fonu diye birşey yok. Kanunlarımızda profesyonel kulüplere yardım yapılamaz. Buna rağmen Başkanımız Sayın Aytaç Durak’ın aracılığı ile Adana Demirspor’a 8 Ağustos 2008 tarihinde 1 milyon lira para verilmiştir. O tarihten bugüne kadar da; 100 bin lirası 3 gün önce olmak üzere nakdi ve ayni olarak toplam 750 bin 355 lira daha verilmiştir.
   Buna rağmen Adana Demirspor Kulüp Başkanı Bekir Çınar’ın, “Büyükşehir Belediyesi’nden bize yardım yapılmıyor” diye açıklama yapması üzücüdür. Bekir Çınar ve Yönetim Kurulu üyeleri kulübe karşılıksız kaç lira verdi? Bunları bir açıklasınlar da, kamuoyu öğrensin”.
YORUM EKLE
YORUMLAR
sinan kaynak
sinan kaynak - 11 yıl Önce

ya spor fonu yoktuda 2 sene önce cebinden mi veriyordu siz çıkıp spor fonundak verdik demedinizmi...ulan verdiğiniz parayı şimdi her türlü temliklerle alıyorsunuz yanında 15 yıldır çektiimiz acılar yanında kar adeeme mustafaya var bekire yok buna nasıl vicdanın el veriyor aytaç durak...

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz