banner735

Güreşçiler büyük ödül için ter dökecek

‘10. Geleneksel Salbaş Karakucak Güreşleri’ hazırlıkları tamamlandı

Güreşçiler büyük ödül için ter dökecek
banner686
Çukurova Belediyesi 10. Geleneksel Salbaş Karakucak Güreşleri 2 Mayıs’ta yapılacak. 11 kategoride gerçekleşecek olan güreşlerde dereceye giren güreşçilere toplamda 20 bin lira ödül dağıtılacak.
banner625
29 Mart 2009 yerel seçimlerinin ardından belde olmaktan çıkarılarak Çukurova İlçesi’ne üç ayrı mahalle olarak bağlanan Salbaş, geleneksel hale dönüşen Karakucak Güreşleri’nin 10’ncusunu yapmaya hazırlanıyor. Çukurova Belediyesi tarafından düzenlenen ve 2 Mayıs pazar günü Kocatepe Mahallesi’ndeki futbol sahasında gerçekleşecek olan güreşlere Türkiye’nin dört bir yanından çok sayıda güreşçinin katılması bekleniyor. Lisanslı güreş hakemleri tarafından yönetilecek olan müsabakalar saat 10.00’da başlayacak.  Karakucak talimatnamesine göre yapılacak olan güreşlerde tartılma sırasında güreşçilere 2 kilogram da tolerans tanınacak.
11 kategoride gerçekleşecek olan güreşlerde 1., 2. ve 3. olarak dereceye giren güreşçilere toplamda 20 bin lira para ödülü dağıtılacak. Başpehlivana ise 2 bin lira ödül verilecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz