banner834

Sutopu İl Temsilcisi Büyükburç oldu

Türkiye Sutopu Federasyonu tarafından Adana İl Temsilciliği’ne Cihan Büyükburç getirildi. Uzun yıllar yüzme ve sutopunda önemli başarılar sağlayan, ayrıca Adana Tenis Dağcılık Su Sporları başta olmak üzere bir çok kulüpte antrenörlük yapan Cihan Büyükburç’un spor otoriteleri tarafından başarılı olacağı ifade edildi.

Sutopu İl Temsilcisi Büyükburç oldu

Cihan Büyükburç; daha önceleri İl Temsilcisi olan Ertunç Tansuğ’dan çok şeyler öğrendiğini, Tansuğ’un Sutopu Federasyonu Yönetim Kurulu’nda görev almasının ardından kendi adının geçtiğini, Sutopu Federasyponu Başkanı Mete Erol ve Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintımar’ın büyük desteğini gördüğünü söyledi.

Sutopu ailesini yakından tanıdığını, bunun kendisine büyük yararı olacağını ifade eden Büyükburç şunları kaydetti:

“Yaklaşık 25 yıldır sutopunda sporcu, hakem, antrenör olarak görev yaptım. Bu zaman içerisinde bir çok şampiyonluklar yaşadım. Bilgi, deneyim birikimimi sutopu ailesine hizmet adına görevi kabul ettim. Daha çok zaman ayırarak tüm kategorilerde müsabaka yapılmasını sağlayacağım. Asıl hedefimiz; milli takımlara sporcu kazandırmak olacaktır.”

HAKEM VE ANTRENÖR KURSU

Büyükburç; kendisine güvenen ve inanan Federasyon Başkanı Mete Erol ve Yönetim Kurulu üyeleriyle ilişkilerinin iyi olduğunu belirterek, “Bu bağlamda Adana’da eksikliği hissedilen hakem ve antrenör kursu açılması konusunda girişimlerde bulundum. İsteğim olumlu karşılandı. Çok yakın zamanda hakem ve antrenör kursu açılacak. Tüm amacımız; hakemlik ve antrenörlükte kaliteyi yükseltmek olacaktır. Bu konuda kulüplerden de destek bekliyorum” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2022, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER