TSYD'den "Sporda Başarı" ödülleri

Bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Sporda Başarı Ödülleri Töreni’ Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi Tesisleri’nde gerçekleşti. 25 ismin ödül aldığı gece derneğin merhum başkanı Ekrem Acarçelik anısına gerçekleştirildi. Şube başkanı Kurtul Çakın, “Gelecek yıl ki ödül törenimiz merhum üyemiz Peyami Sefa Maracı adına düzenlenecek” dedi.

TSYD'den "Sporda Başarı" ödülleri
banner686

Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen ‘Ekrem Acarçelik  Spor Başarı Ödülleri Töreni Gecesi” TSYD’nin Merkez Park içerisinde bulunan tesislerinde düzenlendi. Gecede basın ödüllerinin yanı sıra amatör branşlarda elde ettikleri başarılarla aralarında özel gereksinimli sporcuların da olduğu 15 sporcu da ödüllendirildi.

Geceye üyelerin yanı sıra Ak Parti İl Başkanı Şerif Güler, Ak Parti eski il başkanı Fikret Yeni, Seyhan Belediyesi Başkan Yardımcısı Rukiye Çinkılıç, ASKF Başkanı Ahmet Bozan, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Mustafa Lavkor, Ak Parti Milletvekili adayı Mehmet Gazioğlu, TÜFAD Başkanı Mehmet Sümer, Ak Parti Yüreğir İlçe Başkanı Yaşar Turan ile Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir de katıldı. 25 ismin ödül aldığı gecede töreni TSYD Adana Şube Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Köker gerçekleştirdi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şube Başkanı Kurtul Çakın, "Yönetim kurulu olarak aldığımız karar sonrası bu yıldan geçerli olmak üzere Sporda Başarı Ödülleri Töreni’ni vefat eden üyelerimizin isimlerinin de yaşatılması adına düzenleyeceğiz. Bu yıl ki törenimizin ismini merhum başkanımız Ekrem Acarçelik adına gerçekleştirdik. Törende yaptıkları eserlerle jüri tarafından ödüle değer görülen gazeteci arkadaşlarımızın yanı sıra branşlarında başarı olan sporcu kardeşlerimizi de ödüllendirmenin mutluluğunu yaşadık” dedi. Geceye TSYD’nin merhum ilk başkanı Ekrem Acarçelik’in eşi Hayat Acarçelik ile çocukları da katıldı. Tören ödül alan isimlerin toplu fotoğraf çekimlerinin ardından düzenlenen yemekle devam etti. 

ÖDÜL ALANLAR

Soner KAN (Akşam Gazetesi) 
Soner KAN (Metropol)
Hüseyin SUNGUR (Günaydın Gazetesi) 
Süleyman Cenk İDAYE (İHA)
Can ÇELİK (DHA)
Sabit ÖZKESER (Çukurova Press)
Adnan ERCAN (Çukurova Press)
Kenan KUTAY (Adana Gündem)
Şahin ÇOBAN (Metropol)
Emre EKİCİ (İlkhaber)
Filiz ELMAS (Sabah)
Kadir ADIYAMAN (Hürriyet)
Halil İbrahim UĞUR (A Haber)
Oğuzhan DELEN (Kanal A)
Zafer ŞAHİN (Fashion VİP Dergisi)  


BAŞARI ÖDÜLÜ ALACAKLAR
Selin Naz ÖZCAN (Özel gereksinimli sporcu-Türkiye Yüzme Şampiyonu)
Fatih ÇELİK (Adana Ampute Engelliler Spor Kulübü Sporcusu-Tekvando Milli Sporcusu) 
Behçet TURAN (Tekvando-Görme Engelli Sporcu-3 kez Milli)
İrfan Can EĞRİBAYAT (Adanaspor-Ümit Milli Takım Kalecisi) 
Mehmet DURAK (Demirspor U14 Milli Takım Kalecisi) 
Sudenaz BUYRUK (Judo-Balkan Şampiyonu)
Emine İkra CANDAN (Judo-Balkan Şampiyonu)
Kumsal DİNİBÜTÜN (Özel gereksinimli sporcu-Yüzme-800 m Türkiye Şampiyonu) 
Seyhan Belediyesi Hentbol Takımı (Türkiye Şampiyonu-Süper Lig’e yükseldi) 
ÇEAŞ Anadolu Lisesi Kürek Takımı (Türkiye Şampiyonu)


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER