TSYD ödülleri sahiplerini buldu

Adana Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi tarafından geleneksel hale getirilen “Maraton spor Ödülleri” TSYD Adana Şubesi Nihat Geven Tesislerinde Pandem kuralları çerçevesinde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

TSYD ödülleri sahiplerini buldu
banner686

Çok sayıda eserin katıldığı ve jüriliğini Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Spor Merkezi Müdürü Yüşa Davarcı, Anadolu Ajansı Bölge Müdürü Kemal Firik, TSYD Üyesi Serkan Şenyürek ve Yönetim kurulu üyelerinden Teyfik Dinçkalmış ile Hakan Köker’in yaptığı jüride 25 eserden 9 eser dereceye girdi. Jüri tarafından ayrıca Türk Atletizmine büyük katkılar sağlayan milli atlet Hasan Tekin adına da vefa ödülü verildi. 


TSYD tesislerinde Pandem kuralları çerçevesinde gerçekleşen ödül törenine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısı İsmail Güneş, Gençlik Hizmetleri ve Spor merkezi Müdürü Yüşa Davarcı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti eski başkanlarından Kurtar Çakın,  TSYD Genel Merkez Yönetim Kurulu Asbaşkanı Kerim Hoşfikirer, yarışmada dereceye giren gazeteciler ile TSYD Yönetim kurulu hazır bulundu. Ayrıca, gecede Vefa ödülü verilen eski milli atlet Hasan Tekin’in kardeşi Arif Tekin, Kazım Tekin ve Oğlu Mustafa Tekin hazır bulundu.


Açılış konuşmasını yapan TSYD Adana Şube Başkanı Kurtul Çakın, “Bu yıl, yarışmaya katılım oldukça fazlaydı. Jüri tarafından incelemeler sonucunda 9 arkadaşımız ödül aldı. Ödül alan arkadaşlarımızı bir kez daha kutluyoruz.  Yine bu gecede bir ödülümüz daha olacak. Türk atletizmine uzun yıllar büyük hizmetler veren, Türk Atletizmin unutulmaz isimlerinden merhum Hasan Tekin ağabeyimiz adına “Vefa Ödülümüz” olacak. Böylesine bir anlamlı ödülü jüri toplantısında gündeme getiren değerli kardeşimiz Serkan Şenyürek’e ve destekleriyle her zaman yanımızda olan 
Büyükşehir Belediyesi Spor Hizmetleri ve Gençlik Merkezleri müdürü sayın Yüşa Davarcı’ya şahsım ve spor camiası adına teşekkür ediyorum. Hasan ağabeyin ruhu şad olsun” dedi.
Ödül törenine katılan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısı İsmail Güneş, maraton yarışlarının önümüzdeki yıl çok daha kapsamlı yapılacağını belirtirken, “Adana’nın Kurtuluşu’nun yüzüncü yıl dönümü muhteşem olacak. Hazırlıklara şimdiden başladık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum diye konuştu. 


Maraton Spor Ödüllerinde dereceye giren gazeteciler şunlar:

Sayfa Düzeni
Emre Ekici (İlkhaber)
Erhan Zereyak (Hürriyet)
Haber 
Hüseyin Sungur (Günaydın)
Sefa Saygıdeğer (5 Ocak)
Serhat Şanlı (İlkhaber)
Anıl Atar (DHA)
Fotoğraf
Yusuf Kantarlı (DHA)
Görüntü
Eren Bozkurt (AA)
Jüri Özel Ödülü
Umut İşledici (İHA)  
Vefa Ödülü 
Hasan Tekin
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER