banner834

Yıldız Kadınlar Hentbol Birinciliği başladı

Türkiye Yıldız Kadınlar Hentbol Birinciliği Adana’da başladı. 4 gün sürecek olan turnuva sonucunda ilk 3’e giren takımlara para ödülünün yanı sıra kupa, madalya ve farklı armağanlar verilecek.

Yıldız Kadınlar Hentbol Birinciliği başladı

Türkiye Hentbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) üyesi Kamil Dikici; 31 Mayıs’a kadar sürecek olan turnuvaya farklı illerden grup ve yarı finalde dereceye giren 35 takımın katıldığını söyledi.  Dikici; turnuvanın Yüreğir Serinevler, Asım Savaş, Nihat Geven Spor Salonları ile Ç.Ü.Lütfullah Aksungur Spor Salonu’nda yapılacağını ifade ederek şunları kaydetti:

“Turnuvanın en iyi şekilde sonuçlanması için gerekli çabayı gösteriyoruz. Adana’ya gelen takımlar önce kendi bölgelerinde sonra da grup ve yarı finallerde dereceye girerek turnuvaya katılmaya hak kazandılar. Turnuvanın sonunda birinci olan takıma 15, ikinci olan takıma 10, üçüncü olan takıma 7.500, 4-5-6-7-8.olan takımlara da 5 Bin TL para ödülü dağıtılacak. Aynı zamanda altyapı Milli Takım seçicilerinin de turnuvayı izleyerek, gelecek vaad eden sporcuları belirleyecek. Tüm takımlara başarılar diliyoruz.”

Turnuvaya Adana’dan Beta Transformatör Ada Sokağı ile Adana Büyükşehir Belediyesi Yıldız Takım Hentbol Takımları da katılıyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2022, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER