VATANDAŞIN DERTLERİNİ TEK TEK SIRALADI

Orhan Sümer, Buradan iktidara açık çağrımızdır, madem torba yasalar her konuya çözüm buluyor, getirin bir torba kanun işsizliğe son versin, 128 milyar doları buhar olduğu yerden geri getirsin, asgari ücretten vergiyi kaldırsın, emeklilikte yaşa takılanların hakları verilsin, öğretmenlerimizin polislerimizin, doktorlarımızın 3600 ek göstergeleri sağlansın, üniversite öğrencilerinin KYK ve kredi borçları silinsin, esnafın stopaj kredi ödemelerine çözüm bulunsun, sicil affı sağlansın, tarımdaki girdi maliyetleri fiyatları düşürülsün, ülkede kimin mafyayla ilişkisi varsa hepsi yargıya taşınsın, ayda 10 bin dolar alan siyasetçi açıklansın. Getirin vatandaşın derdine derman olacak bir torba kanun, ekonomideki sıkıntılar artık son bulsun. Bir kere de yandaş değil, vatandaş sevinsin.” Dedi

TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ TARIMSAL KALKINMADA

Orhan Sümer,Güvenin ve ekonominin istikrarının olmadığı bir ülkede mali afların, vergi ve prim yapılandırmalarının başarılı sonuçlar getirmesi mümkün değildir. Türkiye gibi geleceği tarımsal kalkınmada olan bir ülkede tarım sektörünü kapsamayan, çiftçiyi ekonomik anlamda rahatlatmayan, sulama birliklerinin, süt birliklerinin, köylü kooperatiflerinin borçlarına af getirmeyen tekliflerin başarılı olması asla mümkün değildir.

İlk seçimlerde milletimizi refaha kavuşturacak, ekonomik kalkınmayı sağlayacak, ülkemizi tekrar üretime kavuşturacak huzuru, güveni ve adaleti yeniden tesis edecek Cumhuriyet Halk Partisi iktidarıdır.” Dedi.

4 MİLYON ESNAF BORÇ BATAĞINDA

Orhan Sümer, “4 milyona yakın esnafın bankacılık sektöründe kredi borcu bulunuyor. Esnafın zamanında ödemediği kredi borçları 59 milyar lira düzeyine gelmiştir. Sadece Adana'da Bakanlığın verilerine göre son bir senede 1.894 iş yeri, 456 şirket iflas etti. Şehri ayakta tutan esnaflar kepenk kapatmaya devam ediyor.

Adana'nın en işlek caddelerinde bulunan ciddi mağazalar bile satılık tabelalarıyla dolu. İktidarın çözmesi gereken asıl sorunlar bunlardır.

Hiç kimse kusura bakmasın, bu çaresizliğin, bu yoksulluğun, vatandaşın mutfağındaki bu yangının, ekonomideki bu kötü gidişatın, pandeminin yönetilememesinin, eğitimdeki bu belirsizliğin, milletin açlığa sürüklenmesinin sorumlusu on dokuz yıllık AKP iktidarıdır.” Dedi.