Karataş ilçesinde kurulan Tarıma Dayalı İhtisas (Su Ürünleri) Organize Sanayi Bölgesi Toplantısı, Vali Dr. Süleyman Elban başkanlığında gerçekleştirildi.
Toplantıya Vali Yardımcısı Muzaffer Şahiner, İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin, Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Rifat Duran, Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürü Hasan Sezer ile ilgili diğer yetkililer katıldı.


Türkiye'nin ve Avrupa'nın ilk ve tek Su Ürünleri olma özelliğini taşıyan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi bölgesi Bölgesi’nde (TDİOSB) yapılacak alt yapı çalışmaları ve diğer tesislerin değerlendirildiği toplantıda kısa bir açıklamada bulunan Vali Elban; Adana ve ülke ekonomisine çok önemli katkısı olacak projenin faaliyete geçmesi için azami gayret gösterdiklerini söyledi.
Projenin yeni istihdam olanakları oluşturması açısından da bir hayli önemli olduğunu belirten Vali Elban, Adana’nın balıkçılık ve su ürünleri potansiyelini açığa çıkaracak ve üretimini arttıracak projenin destekçisi olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.
İlimizin ve ülkemizin kalkınmasına; üretim, yatırım, istihdam ve ihracat hedeflerine ulaşmasına katkı sağlayacak olan projeyle ilgili görüş alışverişinin yapıldığı toplantı, yapılan çeşitli değerlendirmelerin ardından sona erdi.