Bakan Karaismailoğlu Köprüyü “CHP durdurdu ”dedi. Peki Temelini kim attı, Kim engelledi?

Adana’da 2016 yılında Dönemin Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü tarafından yapımına bilinen ve Devlet Bahçeli tarafından temeli atılan köprü, kredi onayı verilemediği için durmuştu

Peki o günlerde ne olmuştu:

Fikret Yeni: “Attıkları Temeli Bulamıyorlar”

O Dönem AK Parti il Başkanı olan Fikret Yeni Devlet Bahçeli Köprüsünün bitmesi içingereken onayın verilmemesi üzerine  "Attıkları temelin yerini kendileri bulamıyor. 3,5 yıl içerisinde bir şey yapılmayan köprüyle ilgili 2 defa borçlanma yetkisi verildi. Kendi döneminde ödenmeyecek borcu yapmak ne kadar iyi niyetli" diye konuşmuştu. (30.10.2017)

Sertan Duran: “Fikret Yeni Panik Havasında”

Dönemin MHP İl Başkanı Sertan Duran ise bir gün sonra (31.10.2017)  Devlet Bahçeli Köprüsü inşaat alanında düzenlediği basın toplantısında, Fikret Yeni’nin “Attıkları temelin yerini kendileri bile bulamıyor. Adanalı vatandaşlarımız merak edip gittiklerinde temelin yerini bulamıyorlar” ifadelerinin gerçeklerden uzak, hakkaniyet ölçülerine sığmadığını söyledi. Duran, "Fikret Yeni’yi Devlet Bahçeli Köprüsü’nün şantiye sahasını gezmeye, gerçeklerle yüzleşmeye davet ediyorum" demişti.

Ayhan Barut: “Adanalının Yararına Hizmetlerin Yaşama Geçmesi İçin Onay Verdik”

01.11.2017’de açıklama yapan CHP Adana İl Başkanı  Ayhan Barut ise “ CHP Grubu olarak Adana Büyükşehir Belediye meclisinde her zaman Adana’nın ve Adanalının yararına olan hizmetlerin yaşama geçmesi için çaba gösterdik. Belediyenin borçlanma tekliflerinde de bu anlayışla hareket edip, kentsel sorunların çözümü için yatırımların gerçekleştirilmesi ve belediye emekçilerinin biriken alacaklarının ödenmesi şartıyla borçlanmalara onay verdik” diye konuştu.

Bakan Adil Karaismailoğlu’nun yanıltılması sonucu olay oldukça farklı yöne gittiğini söyleyebiliriz.