banner834

Bilgi evinde hem bilgi hem de sanat!

Seyhan Belediyesi ile özel bir okulun işbirliği gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesi kapsamında Bilgi Evlerine devam eden çocukların, hayallerindeki dünyayı yansıttıkları resimler açılan sergi ile Adanalıların beğenisine sunulurken, Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularının sahne aldığı “Yolcu” oyunuyla çocuklar keyifli anlar yaşadı.

Bilgi evinde hem bilgi hem de sanat!

HEM BİLGİ EVİ HEM SANAT EVİ!

Seyhan Belediyesi ile özel bir okul arasında “Sürdürülebilir Kalkınma” hedefleri doğrultusunda ‘Nitelikli Eğitim’ ve ‘Eşitsizliklerin Azaltılması’ amaçları kapsamında sosyal sorumluluk projesi hayata geçirildi.

Özel okulun Tepebağ Rotary Kulübü ile birlikte “İsmetpaşa Bilgi Evi”nin de iç dizayn masraflarını üstlendiği proje kapsamında Seyhan Belediyesi Bilgi Evlerine devam eden 45 öğrenci Uğur Okullarının Görsel Sanatlar Zümresi ile 2 ay boyunca hayal ettikleri dünyayı resmetti.  Atölye çalışmalarının sonunda çocukların çizdiği resimler Yaşar Kemal Kültür Merkezi fuayesinde Adanalıların beğenisine sunuldu.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Özel okulun kurucuları ve yöneticileri ile Tepebağ Rotary Kulübü yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen sergide, çocuklar Başkan Akay’la fotoğraf çektirmek için adeta birbiriyle yarıştı. Sergi açılışının ardından Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularının oynadığı “Yolcu” adlı oyunu izleyen çocuklar eğlenceli bir akşam geçirdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER