banner834

Karalar'dan çağrı: Tüm girişleri açalım

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Türkmenbaşı Otoban Bağlantı Yolu’nun açılmasının ardından, Kasım Ener - Alparslan Türkeş ve Tellidere - Mavi Bulvar otoyol bağlantılarının kapatılmasıyla oluşan trafik sorunu nedeniyle sosyal medya hesapları üzerinden açıklama yaptı.

Karalar'dan çağrı: Tüm girişleri açalım

BAŞKAN KARALAR'DAN ÇAĞRI

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın açıklaması şöyle: 

“Türkmenbaşı Bağlantı Yolu, önceki dönemde atıl bırakılan bir projeydi. Yoğun çalışmayla bitirdik.

Karayolları Genel Müdürlüğü, açılış için önceki mevcut çıkışın (Kasım Ener - Alparslan Türkeş ve Tellidere - Mavi Bulvar otoyol bağlantılarının) kapatılmasını istedi. Bizden önceki dönem yapılmış protokol bunu gerektiriyordu. Ancak biz diğer girişlerin kapanmasının trafik akışını olumsuz etkileyeceğini söyleyerek, Karayolları ile görüşmelerimizi sürdürdük. 6 ay önce bitmiş olan yolun açılması bu nedenle gecikti.

Karayolları Genel Müdürlüğü tüm çabamıza rağmen, Türkmenbaşı Bağlantı Yolu’nun diğer bağlantılarını kapattı. Evet protokole aykırı bir iş yok ama protokol yanlış. Niyetimiz Adana’nın yararına bir şeyi kabul ettirmek. Sürtüşmek, polemik yapmak asla değil.

Kamuoyuna yanlış bir şey aksettirmiyoruz. Sadece Adana’nın hakkını arıyoruz.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nden talebimiz bu iki bağlantı yolunun da açık olmasıdır.

Gelin Adana trafiğini rahatlatacak tüm girişleri açalım.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Recep Gürbüz
Recep Gürbüz - 2 ay Önce

Başkan doğru söylüyor.Tüm girişlerin açılması gerekir.Şehir içi trafiğinin rahatlaması açısından bu çok önemli.Örneğin Ben her zaman Kasım Ener çıkışından çıkıp trafiğin sakin olduğu bölgeden evime kolayca giderken şimdi zorunlu olarak Türkmenbaşı çıkışından çıkıp kalabalık şehir trafiğine katılmak zorunda kalıyorum.

SIRADAKİ HABER