banner834

Sigarayı bırakmak isteyenlere seminer

Yüreğir Belediyesi çalışanlarına, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ‘Sigarayı Bırakma Eğitimi’ verildi.

Sigarayı bırakmak isteyenlere seminer

YÜREĞİR BELEDİYESİNDE SİGARAYI BIRAKMA SEMİNERİ

Yüreğir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, personelin kişisel ve mesleki gelişimi için çeşitli kurumlarla iş birliği yaparak eğitimler düzenliyor. Bu kapsamda düzenlenen ‘Yüreğir Ramazan’da Sigarayı Bırakıyor’ eğitimine belediyenin çeşitli birimlerinden 127 personel katıldı. Eğitimde, Uzm. Dr. Nureddin Özdener, sigara kullanımının özellikle kanser ve üst solunum yolu hastalıklarına yakalanma konusunda ciddi risk teşkil ettiğini vurguladı.

Dr. Olga Eker Özdener ise sigara kullanan kişinin fiziksel ve psikolojik sağlığının yanı sıra maddi anlamda da kötü etkilediğini belirterek bir an önce Sigara Bırakma Polikliniklerinden destek alabileceklerini dile getirdi. Eğitime katılan Yüreğir Belediyesi personeli, Ramazan ayını da fırsat bilerek en kısa sürede sigarayı bırakmaya çalışacaklarının sözünü verdi. Seminer için teşekkür eden Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, görevli doktorlara hediye takdim etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çamdere
Çamdere - 3 ay Önce

Sigarayı bırakma maalesef seminerle falan olmuyor.Kişi önce ciddi olarak kararını verecek ve kendine sigarayı bırakacağı bir iki ay sonrası için bir tarih belirleyecek.O tarihe kadar içmeye devam edecek bu arada tüm tanıdıklarına o tarihte sigarayı brakacağını duyuracak.Tarih yaklaştıkça arabasındaki kül tablasına kadar kaldıracak evdeki kül tablalarını çakmakları yok edecek ve sigarayı bırakacak bir daha da elini sürmeyecek.

SIRADAKİ HABER