banner785

Soner Çetin’den siyasi üslup uyarısı

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, tüm siyasilerin kullandığı dile, dikkat etmesi gerektiğini belirterek, “Toplumu germenin bir anlamı yok” dedi. Çorum’da Kemal Kılıçdaroğlu’na saygısızlık yapan kadının tavrını eleştiren Başkan Soner Çetin, Cumhurbaşkanının mesajı okunurken arkasını dönen ilçe başkanının da ihraç edilmesi gerektiğini söyledi.

Soner Çetin’den siyasi üslup uyarısı
banner686

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, siyasilere üslup uyarısında bulunarak, ayrıştırıcı dil kullanmamalarını istedi.  Çukurova Belediye Meclisinin Eylül ayı oturumunun ilk toplantısına başkanlık eden Soner Çetin yaptığı konuşmada üslup uyarısında bulundu. Herkesin üslubuna diline dikkat etmesini isteyen Başkan Soner Çetin, “Toplumu germenin hiçbir anlamı yok. Bütünleştirici bir dil kullanmak lazım. Çukurova Belediye meclisi bu anlamda Türkiye’ye örnektir. Ben bir kez daha hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Siyasilerin ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı bir dil kullandığı zaman neler olduğunun, yaşandığının görüldüğünü örneklerle anlatan Başkan Soner Çetin, “Bunu siyasi parti ayrımı yapmadan söylüyorum. Öncelikle benim mensup olduğum siyasi partinin bir ilçe başkanını buradan kınamak istiyorum. Cumhurbaşkanının mesajı okunurken arkasını dönmek nasıl bir anlayışın tezahürüdür. Böyle bir siyasi nezaketsizlik olmaz. Bu kişinin örgütten tasfiye edilmesi lazım. Bir başka olay ise bir kadının Sayın Genel Başkanımıza tavrı. Buna çok üzüldüm. Allah akıl fikir versin. Senin misafirin oraya gelmiş. Türkiye Cumhuriyetinin Ana Muhalefet Partisi lideri ile konuşmanın üslubuna bakın. Anadolu’da böyle bir anlayış yoktur” şeklinde konuştu.

Başkan Soner Çetin, toplumu kutuplaştırıcı, ayrıştırıcı anlaştın uzak durulması gerektiğini belirterek, şöyle devam etti:

“Biz niye bir araya gelemiyoruz. Geçmişte liderler bir masanın etrafında oturur, görüşlerini açıklar, birbirlerini saygılı şekilde dinlerdi. Bugün de Türkiye’nin buna ihtiyacı var. Belki de Çorum’da o kadını böyle düşündürmeye siyasilerin üslubu itiyor. Bu nedenle hepimiz dikkatli olmalıyız.”

Meclis toplantısında CHP Grup Başkanvekili Abeydullah Kolcu, İYİ Parti Grup Başkanvekili Nevzat Hız, AK Parti Grup Başkanvekili Recep Özdemir ve CHP’li Zihneti Emre 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 1 Eylül Dünya Barış Günü ile ilgili birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından yapılan oylamada gündemdeki maddeler oy birliği ile kabul edildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdem
Erdem - 3 hafta Önce

Konuyla ilgisi yok ama söyleme gereği duydum.Sokaklarda başıboş gezen köpeklere çözüm bulunmadığı takdirde Soner Başkan'a seçimde oy vermeyeceğim.Kulağına şimdiden kar suyu kaçsın diye söylüyorum.Son vay ben duymadın vay ben görmedim demesin.

Süleyman Şahin
Süleyman Şahin - 3 hafta Önce

Sayın başkan,
CHP Kadıköy ilçe başkanı ile ilgili demecinizi esefle karşıladım. İlçe başkanı partiden ihraç edilsin ne demek. Bence siz olayı tam araştırmadan beyanda bulunmuşsunuz. Tören programında RTE.nın mesajı yer almazken törenin ortasında 30 Ağustos Zafer bayramı ile hiç alakası olmayan bir mesajı biz dinlemek zorunda değiliz. RTE sabah akşam biz Chp.lilere hakaret etsin ondan sonrada ilçe başkanının onu protesto etmesi nedeniyle siz partiden ihraç edilsin diyordunuz. Kusura bakmayın ama bence sizin ihraç edilmenizin daha uygun olacağı kanısındayım.
Dr. Süleyman ŞAHİN
05322516152

SIRADAKİ HABER