banner834

Ve Kent Meydanı Büyükşehir'e devredildi

Zeydan Karalar'ın Seyhan Belediye Başkanlığı döneminde başlattığı kent meydanı projesi, Seyhan Belediyesi ile yapılan protokolle Adana Büyükşehir'e devredildi.

Ve Kent Meydanı Büyükşehir'e devredildi

Geçtiğimiz hafta protokolün yapılacağını duyuran Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile devir protokolüne imza attı. Protokol imza töreninde konuşan Başkan Akay Kent Meydanı Projesi’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar zamanında başlayan bir proje olduğunu söyleyerek, “Zeydan Başkan’ın projesinin tamamlanması için projeyi Zeydan Başkan’a bırakıyoruz. Adana’mızın daha yaşanabilir bir şehir olması ve halkımıza daha fazla hizmet vermek için Büyükşehir Belediyemizle her konuda iş birliği yapmaya hazırız. Seyhan’a ve Adana’ya hayırlı olsun” diye konuştu. 

"ADANAMIZIN DAHA YAŞANABİLİR BİR ŞEHİR OLMASI İÇİN İŞ BİRLİĞİNE DEVAM EDECEĞİZ"

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise "Kamu hizmeti yapan iki kurum arasında Kent Meydanı konusunun çeşitli parametreleri vardı. İşin kimin tarafından başlatıldığı ve bitirildiğinden öte, kente kazandırılacak olması önemli. Sadece kent meydanıyla  ilgili değil başka konularda da Seyhan Belediyemiz ve diğer ilçe belediyelerimizle iş birliği yapacağız. Seyhan Belediyemizle birlikte yaptığımız bu çalışma, diğer belediyelerle yapacağımız olası çalışmalar ve projeler için örnek olur umarım. Ekonomik sıkıntıların üst düzeyde yaşandığı, belediyelerin sıkıntıda olduğu bu dönemde, belediyelerimizin işleri kolaylaştıracak ortak projeler geliştirmesi, iş birliği yapması, böylece ortaya olumlu sonuçlar çıkartmaları, hemşehrilerimiz için daha iyi olacak. Umarım yakında başka konularda da ortak projeler geliştirip, halkımıza sunacağız. Böyle bir kararımız var. Adana Büyükşehir Belediyesi olarak kısa sürede Obalar Caddesi üzerindeki iki grup inşaatın ilk bölümüne başlayacağız, Balıkçılar Çarşısı’nı da ondan sonra çözeriz.Seyhan Belediye Başkanı Sayın Akif Akay’a ve ekibine teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

ADANA KENT MEYDANI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE DEVREDİLDİ

Daha sonra "Hayırlı olsun temennisiyle protokol imzalandı. Bu imzayla Kent Meydanı Adana Büyükşehir Belediyesince tamamlanacak.  

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2022, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner841