banner834

Ve Seyhan Bld, Bilgisayar da üretiyor!

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, görevdeki 1000’inci gününde yaptığı basın toplantısında Belediyenin Bilgisayar üretimi yaptığını da aktardı.

Ve Seyhan Bld, Bilgisayar da üretiyor!

Başkan Akay, bilgi evlerinde kullanılan bilgisayarların Belediye tarafından parçaları Devlet Malzeme Ofisinden (DMO) alınarak birleştirilerek-üretiminin yapıldığını kaydetti.

Başkan Akay “Bilgi evlerimizde kullandığımız Bilgisayarları, DMO’dan aldığımız parçalarla kendimiz ihtiyacımıza göre birleştirip kullanılır hale getiriyoruz. Bilgisayarları DMO’dan aldığımız parçaları kullanarak 2 bin TL’den daha ucuza mal edebiliyoruz. Yaklaşık 1,5 aydır DMO’dan yaşanan ekonomik gelişmeler nedeniyle malzeme temin ederken sıkıntı yaşıyoruz. DMO yeniden malzeme vermeye başladığında bilgisayar birleştirme-üretmeye devam edeceğiz. Böylece piyasanın çok altında ihtiyacımıza göre bilgisayar elde etmeye devam edeceğiz” dedi.

Seyhan Belediyesi, aynı zamanda boya, Kıyafet, Kompost, Temizlik malzemeleri üretimi ile Demir ve Marangoz Atölyeleri ile belediyenin kullanacağı malzemelerin de üretimini sürdürüyor.

SEYHAN BELEDİYESİ ÜRETİM HABERLERİ

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2022, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER