banner785

Yüreğir'de POMEM kursları başladı

Yüreğir Belediyesi’nin Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) sınavına katılacak adaylar için ücretsiz olarak düzenlediği fiziki yeterlilik parkur hazırlık kursu başladı.

Yüreğir'de POMEM kursları başladı
banner686

Ertuğrul Gazi Spor Kompleksi’nde uzman eğitmenler eşliğinde başlatılan  kurslar için son kayıt tarihi 15 Ekim olarak belirlendi.

PROFESYONEL ÇALIŞMA ORTAMI

Yüreğir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) sınavına katılmak isteyen ön lisans ve lisans mezunu adaylara ücretsiz fiziki yeterlilik kursu başlattı. Atakent Mahallesi’nde bulunan Ertuğrul Gazi Spor Kompleksi’nde pandemi kuralları çerçevesinde açılan ücretsiz kursta, eğitim; Yüreğir Belediyesi bünyesindeki uzman spor antrenörleri tarafından veriliyor.  Kursta adaylara, programlı ve profesyonel bir çalışma imkânı sunuluyor.

SON BAŞVURU TARİHİ 15 EKİM

Hafta içi her gün sabah 09.00’da başlayan ve 4 seans halinde devam eden kurslar için son başvuru tarihi 15 Ekim Çarşamba günü olarak belirlendi. Adaylar kursa başvuru ve detaylı bilgi için belediyenin 444 80 44 çağrı merkezinden veya 0322 502 92 17 numaralı telefonu arayarak Ertuğrul Gazi Spor Kompleksi’nden bilgi alabiliyor.

ÖĞRENCİ DOSTU BELEDİYE

Yüreğir Belediyesi’nin öğrenci dostu bir belediye olduğunu belirten Başkan Fatih Mehmet Kocaispir, “Gücümüz ve imkanlarımız nispetinde gençlerimizin, öğrencilerimizin yanında olmaya çabalıyoruz. Sınava hazırlanan ama maddi imkansızlıklardan dolayı kurslara katılamayan genç polis adaylarına destek olmak istedik. Gelen taleplere göre kurslarımızın kapasitesini artırabiliriz. Bu nedenle başvuru tarihimizi 15 Ekim’e kadar uzattık. Ben şimdiden bütün kursiyerlerimize başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

POMEM sınavı için düzenlenen kursların dışarıda çok pahalı olduğunu ve bu nedenle katılamadıklarını ifade eden birçok aday, bu hizmeti ücretsiz sağlayan Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’e teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2021, 15:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sebahattin
Sebahattin - 3 hafta Önce

Abisi babası polis olanlardan,emniyet teşkilatı çalışanlarının birinci derece yakınlarından, ve şehit gazi yakınlarından size sıra gelirse inşAllah kazanırsınız.Çünkü Emniyet teşkilatı Türkiye'nin en büyük adam kayırma organizasyonu haline gelmiştir.

Sebahattin
Sebahattin - 3 hafta Önce

Polislerin ve emniyet teşkilatı çalşanlarının birinci derece yakınları Tyt den 150 puan alırsa mülakata çağrılıyor.Diğer gençler 260 puan alırsa mülakata çağrılıyor.Ayrıca mülakatta da diğerlerine kolaylık sağlanıyor.Kimse de bu durumu dava konusu yapmıyor.

Sebahattin
Sebahattin - 3 hafta Önce

Polis olanları ve polis olamayanları incelerseniz şu üç kriter arasında bir uyumsuzluk olduğunu görebilirsiniz 1-Polis olma kriterleri 2 Bu kriterlere göre polis olanlar 3 Bu kriterlere göre polis olamayıp elenenler.Bu uyumsuzluğun adı adam kayırma ve torpildir.

SIRADAKİ HABER