banner735

2 Ay tespit yaptı, çalışmayanı işten çıkardı!

Adana Büyükşehir Belediyesi'nde Başkan Karalar'ın daha önce meclise bilgi verdiği "Belediyede, Çalışan çalışmayan tespit edilecek" açıklamasının ardından tespiti yapılan işçilerin çıkışları başladı.

2 Ay tespit yaptı, çalışmayanı işten çıkardı!
banner686

Adanahabermerkezi.com

Belediyeyi 5 Katrilyona yaklaşan borçla devralan Başkan Zeydan Karalar "Çalışan-Çalışmayan" işçilerin ayrımının yapılmasının ardından kamuoyunda "Bankamatikçi" olarak adlandırılan 1.750 işçinin görevine son verdi.

banner625
Hüseyin Sözlü döneminde "Siyaseten" işe alınan ve Karalar'ın ekibi tarafından çalışmadığı tespit edildiği için çıkarılan işçilerin İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı, Ulaşım A.Ş., Altın Koza A.Ş., Yeni İmar A.Ş., ÇUFAŞ A.Ş. ve BELDE TAŞ A.Ş.ta kadrolu gözüktüğü belirtiliyor. 

 Karalar tarafından e-imzalı gönderilen yazıda, şöyle denildi: "Temmuz 2019'da hem memur hem de diğer çalışanlara yasa ve toplu sözleşme uyarınca yapılacak zamlar dikkate alındığında personel giderleri bütçenin yüzde 32.34'ünü oluşturacaktır. Yasal sınır yüzde 2.34 aşılacak olup bu fazlalık yaklaşık bin 750 personele karşılık gelmektedir. 4857 Sayılı İş Kanunu'nun 29. Maddesi'nin gerekleri ve sosyal seçim kriterleri uygulanmak suretiyle geriye doğru tespit edilecek işçilerin iş akitlerinin çok acil olarak fesih işlemlerinin gerçekleştirilmesi rica olunur." denildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 11:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Haydar çağlar
Haydar çağlar - 1 yıl Önce

Çalışmadan yiğen, varsa emek hırsızlarını halen iş başında tutmak suçtur .Belediye başkanın tavrı doğru ve yerindedir .desdekliyoryz .

BURHAN SAKIN
BURHAN SAKIN - 1 yıl Önce

BELEŞTEN MAAŞ ALANLAR
MAHKEMEYE VERİLİP ALDIKLARINI FAİZİYLE ÖDEMELERİNİN SAĞLANMASI LAZIM

Emrah Gündelikçi
Emrah Gündelikçi - 1 yıl Önce

Oh yarasın, iyice temizleyin. Köşelere de bakın, oralara saklanmış bankamatikçiler olabilir.

METİN METİN
METİN METİN - 1 yıl Önce

çalışmayanları ayıklamak çok önemli ama çıkarılanların yeri seçim vaadi olarak kullanılırsa daha tehlikeli sezai temelli nin sözüne istinaden vaat olarak kullanılmasında gerçi herşeyi zaman gösterecek inşAllah umduğumuz gibi bir başkandır.

Hasan sakallı
Hasan sakallı - 1 yıl Önce

Beleş ekmek olmaz alın teri olmadan.....

Yahya tel
Yahya tel - 1 yıl Önce

Atatürkçü halkın hakkını kimseye peşkeş cekmeyentek lider cumhuriyetçi başkan

Gafur 7
Gafur 7 - 1 yıl Önce

Bravo Başkan bedavadan maaş alanlara son. Başkan birde İnönü parkının içine ve etrafına el atsan çok iyi olacak.

Nusret coskun
Nusret coskun - 1 yıl Önce

Kurban parası odunparasi ölüm parasını sayın başkan iptal etsin


SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz