Karalar onlar için "Karar" aşamasında!

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Zeydan Karalar, ekibini görevlendirmek için mevcut bürokratların durumunun netleşmesini bekliyor.

Karalar onlar için "Karar" aşamasında!
banner686

Adanahabermerkezi.com

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü döneminde görevde olan bürokratlar, Hüseyin Sözlü’ye seçimi kaybettirmiş, Büyükşehir Belediyesini iflas noktasına getirmiş, gözle görünür hizmet yapmadan kurumu borç batağına sürüklemişti.

Halk 31 Mart seçiminde Hüseyin Sözlü ve yönetim anlayışını beğenmediği için Zeydan Karalar'ı görve getirmişti. Ancak Halk böyle karar verirken, Sözlü dönemi bürokratları görevlerinden istifa etmek bir yana, aynı görevlerinde kalmanın hayalini kuruyor. Sanki Hüseyin Sözlü döneminde belediyeyi borç batağına sokarak iflas noktasına getiren uygulamaları hayata geçiren kendileri değilmiş gibi davranan bürokratlara tepki yağıyor. 

KARALAR "ONURLUCA İSTİFA EDİN" DEDİ AMA... 

Başkan Karalar ise "Onurluca görevden istifa etsinler" mesajı vererek bürokratların görevden ayrılması çağrısında bulunmuştu. 

Ancak Halkın kırmızı kartını bile anlamayan, ya da anlamak istemeyen adı geçen Bürokratların bu çağrıya yanıt vermesi zaten beklenemezdi. İddiaya göre Başkan Karalar, Belediyeyi kötü yöneten ekibin içinde olan bürokratların mvcut görevden gönderilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Halkın parasının "Çarçur" edilmesini istemeyen Karalar devlet terbiyesi almış, dikkatli bürokratlarla çalışacak. Bu konuda yakın zamanda gelişmelerin yaşanacağı belirtiliyor. 

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2019, 18:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adana Sevdalısı
Adana Sevdalısı - 2 yıl Önce

Sayın Zeydan karalar hem büyükşehir belediyesini hem de aski’yi bu kadar borçlu hale getirerek başarısız olmuş daire başkanları ve müdürleri görevden alıp yerlerine tecrübeli , liyakat sahibi insanları getirirse başarılı olur. Ayrıca bu kadar borç hizmet karşılığımı alınmış yoksa yolsuzluk yapılarakmı olmuş bu konu da araştırılarak yolsuzluk yapılmışsa da tüm sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunulursa bundan sonra belediye’de yetki sahibi çalışan insanlar yolsuzluk yapmayı aklından dahi geçiremez. Yolsuzluk yapılmışsa yolsuzluk yapan adalet önünde hesap vermeli ve yapılan yolsuzluk kimsenin yanına kar kalmamalı…

Ahmet Baglar
Ahmet Baglar - 2 yıl Önce

Yola çıktıklarınla yoluna devam edersen hizmet üretir başarılı olursun.

SIRADAKİ HABER