Meclis "öğrencilere" çalıştı! (V)

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi toplantılarının Haziran ayı son oturumu Zeydan Karalar başkanlığında başladı.

Oturumda günde dışı söz alan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay Meclisin canlı yayının olumlu olduğunu ancak yorumlarda küfür olmasını eleştirdi. Çay ayrıca yağışlar nedeniyle bölgede sıkıntı yaşandığını söyledi. 

Başkan Karalar ise küfürlere karşı olduğunu belirterek vatandaşa yorumlarda dikkatli olmaları çağrısında bulundu. Karalar asfalt yapımı konusunda ciddi atılım yapacaklarını kaydetti. Karalar "Sorun var ama sorunları aşacağız" dedi.  Ulaşım Master planına değinen Başkan Karalar kentin önümüzdeki planına uygun Ulaşım Master planını hayata geçireceklerini söyledi. Bu çerçevede Yavuzlar Köprüsü de dahil Ulaşım Master planınana göre planlama yapılacağını kaydetti.  Bu arada sınav nedeniyle Mecliste grubu bulunan tüm partilerin ortak teklifiyle otobüsler Cumartesi ve Pazar günü sabah 07:30 ile 15:00 arasında öğretmenler, öğrenciler ve velilere ücretsiz olacak

---- 

Başkan Zeydan Karalar, yollardaki acil asfalt ihtiyacının hızla karşılandığını ve karşılanmaya devam edileceğini dile getirdi. Sosyal medyadan canlı yayınlanan meclis toplantısında; hafta sonu sınava girecek öğrencilerin, velilerin ve öğretmenlerin, belirli saatler arasında belediye otobüslerinden ücretsiz yararlanacağını açıklayan Başkan Zeydan Karalar, yol ve köprülerin, ulaşım master planına uygun yapılacağını vurguladı, projelerin bilimsel yöntemlerle şekilleneceğini belirtti.

Adana Büyükşehir Belediyesi haziran ayı meclis toplantılarının 5. oturumu, meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar başkanlığında toplanan mecliste, gündem dışı konuşmalarda ilçelerdeki acil asfaltlama ihtiyaçları dile getirildi. Ayrıca ulaşım master planı yapılması ve imarla ilgili komisyon oluşturulması konuları gündeme getirildi.

ASFALTLAMA SÜRÜYOR VE DAHA KALİTELİ HALE GETİRİLİYOR

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Kozan, Feke ve İmamoğlu’nda 250 kilometrelik asfaltlama yapılacağını belirterek, farklı noktalarda da 400 kilometre yolu daha asfaltlayacaklarını duyurdu. Başkan Zeydan Karalar, sathi kaplama yerine, daha sağlam bir yöntem olan astarlı yol yapılacağını belirtti.

Başkan Zeydan Karalar, ilgili kurum ve kuruluşlarla birlikte hareket ederek çalışacaklarını, böylece, Adana’nın çıkarlarını ön plana alarak, inşaat sektörünün rahatlatılması için uygun ortamın sağlanacağını anlattı. Başkan Zeydan Karalar, yol ve köprü projelerinin, ulaşım master planına göre şekilleneceğini, bilimsel veriler göz önüne alınarak, Adana’nın bugününü ve geleceğini planlayacaklarını söyledi.

HAFTA SONU SINAVA GİRECEK ÖĞRENCİLER, ÖĞRETMENLER VE VELİLER BELEDİYE OTOBÜSLERİNDEN ÜCRETSİZ YARARLANABİLECEK

Mecliste ayrıca hafta sonu sınava girecek öğrenciler, veliler ve öğretmenler için belediye otobüslerinin belirli saatlerde ücretsiz olması konusunda ek gündem maddesi de oylandı.

Başkan Zeydan Karalar, oy birliğiyle kabul edilen maddeye göre, hafta sonu sınava girecek öğrencilerin ve velilerinin, saat 07.30 ile 15.00 saatleri arasında belediye otobüslerinden ücretsiz yararlanabileceğini, velilerden kimlik istenmeyeceğini, öğrencinin yanında olan velinin beyanının yeteceğini söyledi. Öğretmenlerin de aynı uygulamadan yararlanabileceğini açıklayan Başkan Zeydan Karalar, öğrencilere sınavda başarı diledi.

Su ücretine yapılacak indirimle ilgili de açıklama yapan Zeydan Karalar, indirimi, söz verdikleri gibi kademeli olarak gerçekleştireceklerini bildirdi.

Adana Büyükşehir Belediye Meclis Toplantılarının, sosyal medya üzerinden canlı yayınlanması ve sonrasında yapılan yorumlarla ilgili görüşlerini açıklayan Başkan Zeydan Karalar, “”Küfürü, ayrıştırıcı dili tasvip etmiyorum. Bizi seven hiç kimse, bizi eleştirenlere, bize yaptıkları, saldırdıkları gibi kötü dil kullanmasın. Bizim dilimiz kardeşlik, barış dilidir” dedi.  

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2019, 18:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Baglar
Ahmet Baglar - 2 yıl Önce

Yavuzlar köprüsü Yüregir için sosyal anlamda hayati bir önem taşıyor.

SIRADAKİ HABER