banner735

Seyhan'dan "Organik Gübre" üretimi

Seyhan Belediyesi kendi imkanlarıyla üreticiye destek olabilmek amacıyla Organik Gübre üretimi konusunda çalışmaları sürüyor.

Seyhan'dan "Organik Gübre" üretimi
banner686

Adanahabermerkezi.com

Seyhan Belediytesinin kendi imkanlarıyla başlattığı "Deneme Üretimi" Başkan Akif Kemal akay tarafından her aşaması yakından takip ediliyor.

Belediyenin sosyal medya hesabından paylaşılan bilgiye göre, toprağın daha canlı ve verimli olmasına büyük katkı sağlayan organik gübre, için oluşturulan özel üretim alanında inceleme yapan Başkan Akay, bilimsel tekniklerin kulllanıldığı üretimde son durumu takip etti.

banner625

Organik gübre deneme üretiminin süreçlerini inceleyen Başkan Akay sürecin ardından elde edilen gübre ile üreticiye destek olunacağını belirtti. 

Organik Gübrenin Önemi Nedir?

Organik gübreleme sayesinde toprağın daha canlı olması sağlanır. Ayrıca üretilen ürünlerin verim açısından maksimum fayda ile oluşmasına yardımcı olur. Bu tarz bir gübreleme ile ürünler daha besleyici olur. Ayrıca vitamin değerleri diğer kimyasal içeriklere göre daha yüksek olacaktır. Ayrıca en önemli özelliği ise yıllardır toprakta biriken kimyasal içeriklerin yok olmasına da yardımcı olacaktır. Ürünlerin bu sayede besleyici değerleri de yükselecek ve sağlıklı sonuç almanıza da yardımcı olacaktır.

Organik Gübrenin Faydaları Nelerdir?

Organik gübre ekosisteme herhangi bir şekilde zarar vermez, aksine topraktaki kimyasalların yok olmasına yardımcı olur. Ürünlerin vitamin değerlerinin artmasına da katkı sağlar. Toprağın su tutma özelliğini de arttırarak sulama maliyetlerinin de düşmesine yardımcı olur. Yetiştirilen ürünlerin hastalığa yakalanma oranını da en aza indirir. Bu sayede profesyonel bir tarıma ulaşmanızı sağlar. Bundan dolayı tarımda elverişli bir zemin hazırlamak istiyorsanız organik gübrenin avantajından yararlanabilirsiniz. Maliyet açısından da size yardımcı olacak olan bu ürünün fiyatı da makul seviyeler de yer almaktadır.

Tarımın her alanında güvenilir bir şekilde kullanım sağlayarak sağlıklı sonuçlara erişim sağlayabilirsiniz. Toprağın ihtiyacı olan besinlerin hazırlanması aşamasında etkili olan bu ürün günümüzde sıklıkla tercih edilerek kullanılıyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2020, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz