Skandal. Meclisi yönetemedi!

Adana Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı Meclis toplantılarının ikinci oturumunu, kanunen hakkı olmasına rağmen Büyükşehir Belediye Başkanvekili İsmet Yüksel'in yönetmek istemesi krize neden oldu.

Skandal. Meclisi yönetemedi!
banner686

Adana Büyükşehir Belediye Meclisinin Haziran ayı ikinci birleşiminde yurt dışında bulunan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'a vekalet eden meclis üyesi ve Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili  İsmet Yüksel, Büyükşehir Belediye Meclisi'ni yönetmek üzere Cemal Demirdağ ve Sevil Can ile birlikte divana geçmesi Cumhur ittifakı üyelerinin tepkisine yol açtı. MHP'li Meclis 1. Başkanvekili Mustafa Bayar'ın divana geçmesini isteyen AK Parti ve MHP Grubu, İsmet Yüksel'in meclisi yönetemeyeceğini iddia ederek meclis salonunu topluca terk etmek istediler.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yazıişleri Müdürü Kaşif Barut'un Başkanın şehir dışında olduğu zamanlar başkanın tüm yetkilerine haiz olan başkanvekilinin meclise de başkanlık edebileceğine dair ilgili kanun maddeleri ile Danıştay kararını açıklamasından sonra AK Partili ve MHP'li Meclis üyeleri salondaki yerini aldı ve meclis çalışmalarını sürdürdü.

Bunun üzerine meclis başkanlığı koltuğundan kalkan CHP'li İsmet Yüksel salonu terk edince meclisi yönetmek üzere divana Meclis 2. Başkanvekili Yasemin Şule Özülkü Jaicks geldi. Böylece İsmet Yüksel'in hakkı olmasına rağmen Meclis oturumunu yönetmesi sonradan onay almasına rağmen gerçekleşömemiş oldu. 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER