“Türkiye için el ele vermeliyiz”

Türkiye’nin ciddi bir ekonomik krizden geçtiğini vurgulayan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, sorunları aşmak için başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere, tüm Türkiye’nin el ele vermesi gerektiğini söyledi. Bunun olabilmesi için iktidarın önce kendine çeki düzen vermesini isteyen Başkan Soner Çetin, “Hepimizin aynı gemideyiz. Gidecek başka yerimiz yok” ifadesini kullandı.

“Türkiye için el ele vermeliyiz”
banner686

Her hafta aksatmadan gerçekleştirdiği “Halk Günü” toplantısında konuşan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 19 Mayıs’ın 100. Yıl kutlamalarında tüm liderlerin aynı karede yer aldığı fotoğrafın kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Anlayış olarak birlik beraberlikten yana olduklarını vurgulayan Başkan Soner Çetin, “Umarım bu görüntü milat olur. Ekonomik krizin derinleştiği bu günlerde el ele vermemiz gerekiyor. Gidecek başka bir yerimiz yok. Herkes Türkiye’yi yönetmek ister ama kimse enkaz devralmak istemez. İnanıyorum ki, tüm liderler ekonomik krizden büyük rahatsızlık duyuyordur. Bu tür durumlarda, herkesin el ele vermesi gerekiyor. Tabi, iktidarın da kendine çeki düzen vermesi gerekiyor” dedi.

HÜKÜMET KENDİNE ÇEKİ DÜZEN VERMELİ
Başkan Çetin, “Tencerede ateş var, pazarda yangın var” ifadeleriyle ekonomik krizin etkilerini vurguladı ve şöyle devam etti:

“Biz, hiçbir çocuk yatağa aç girmesin istiyoruz. İnsanlar arasında uçurum olmasın istiyoruz. Bir kesim saraylarda yaşarken, diğer insanların açlık sınırı altında yaşamasın istiyoruz. Üretim yapılmadığı zaman, ne işsizliği çözebilirsiniz, ne de ekonomiyi düzeltebilirsiniz. Önceki günlerde bir açıklama yapıldı. Köprüden geçişlerinde yeterli rakama ulaşılamadığı için devlet 6 milyar lira ödemek zorunda kalmış. Öyleyse, o köprüye gerek yok. Yapmayın. Sadece betona yatırım yaptığınızda, gün gelir duvara toslarsınız. Tamam, köprü de lazım, yol da lazım ama hiç fabrika yapmadan betona yatırım yapılırsa bu hale düşeriz.”

SOSYAL BELEDİYECİLİK ÖRNEĞİ
Çukurova Belediyesi olarak, kaynakları verimli kullandıklarını ve bundan dolayı başarılı olduklarını anlatan Başkan Soner Çetin, “Biz kısıtlı imkanları en iyi şekilde kullanıyor, planlı programlı işler yapıyoruz. Yoksa, belediyenin kapısına kilit vurulur. Ben iktidarın yerinde olsam, tüm liderleri aynı masa etrafında toplar, en iyi ekonomistleri yanıma alır ve soruna çözüm ararım. Ben Adana’yı temsil eden kurumlardan Danışma Kurulu oluşturdum ve yapacağımız her çalışmayı onlarla paylaşıyor, görüş ve önerilerini alıyorum. Her hafta sizin karşınıza çıkıyor ve hesap veriyorum” dedi.

Başkan Soner Çetin, sosyal devlet ilkesinin öneminden bahsederken, Çukurova Belediyesi’nin “Hayır Çarşısı” ve “Gıda Bankası” uygulamalarının buna en güzel örnek olduğunu açıkladı. Bu uygulamalara destek veren hayırseverlere teşekkür eden Başkan Soner Çetin, Türk toplumunda dayanışma duygusunun yüksek olmasına vurgu yaptı. Başkan Çetin, “Dayanışma içinde olacağız, birbirimize sahip çıkacağız” şeklinde konuştu.

HALKIMIZ MAĞDURUN YANINDADIR
Türk halkının her zaman mağdurun yanında yer aldığını kaydeden Başkan Çetin, “Bir mağdur kişi var. Biz de o kişiye destek için Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar’la birlikte kendisine destek için İstanbul’a gittik. O kişi Ekrem İmamoğlu… 23 Haziran’da da hepimizin mağdurun yanında olacağız. Hakkı elinden alınan hakkını yeniden alacaktır. Hak sahibine teslim edilecektir” dedi.

SONER ÇETİN İÇİN TÜRKÜ YAZDI
“Halk Günü”nde vatandaşların sorunlarını dinleyen ve anında çözüm bulunması için ilgili birim amirlerine talimatlar veren Soner Çetin’i, bir de güzel sürpriz bekliyordu. Aşık Garip Mustafa “Halk Günü’ne gelerek, Başkan Çetin için yazdığı türküleri okudu. Aşık Garip Mustafa’nın Başkan Çetin’e bu jesti salonda alkışlarla karşılandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER