banner678

ÇÜ UZAYMER’e İlgi Devam Ediyor

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) ile Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ÇÜ bünyesinde bulunan Uzay Bilimleri ve Güneş Enerjisi Araştırma ve Uygulama Merkezi’ni (UZAYMER) Adana İli ve çevresindeki okullara açan protokolün imzalanmasıyla birçok okul UZAYMER’i ziyaret ediyor.

ÇÜ UZAYMER’e İlgi Devam Ediyor

İmzalan protokolle Adana ve çevresindeki tüm okulların UZAYMER’e düzenli ve programlı ziyaretleri sağlanarak bu program kapsamında öğrencilere ve öğretmenlere astronomi konusunda temel bilgiler veriliyor. Bu kampsamda da Zeynep Erdoğdu İlköğretim Okulu öğrenciler de UZAYMER’i ziyaret etti.

banner625
 Prof. Dr. Akyüz: “Kapılarımız Sonuna Kadar Açık.”

UZAYMER Müdürü Prof. Dr. Aysun Akyüz, astronomi konusunda uzmanlar tarafından, katılım gösteren okullara temel ve bilimsel bilgileri aktardıklarını, hava koşullarının izin verdiği ölçüde ise teleskoplarla ve diğer ekipmanlarla öğrencilerin gözlemler yaptığını söyledi.

Prof. Dr. Akyüz, UZAYMER’in bugüne kadar farklı etkinliklerde halka açık olduğunu bundan sonra da okullardaki öğrencilere ve öğretmenlere talep ettikleri uygun zamanlarda kapılarının sonuna kadar açık olacağını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz