banner676

Adana'da yeni "AR-GE tasarım merkezleri" açılacak

Vali Mahmut Demirtaş Başkanlığında Adana’da Yeni “AR-GE Tasarım Merkezleri” Kurulmasına Yönelik Toplantı Düzenlendi.

Adana'da yeni "AR-GE tasarım merkezleri" açılacak

Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Bilgiç, İl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Remzi Özdoğan ile AR-GE Tasarım Merkezleri ile ilgili kurum temsilcileri katıldı.

banner625
Toplantıda konuşan Vali Mahmut Demirtaş, AR-GE’ye ve yeniliğe yönelik doğrudan yabancı sermaye yatırımlarının ülkeye girişinin hızlandırılması konusunda Ar-Ge tasarım merkezlerinin Adana’da arttırılmasına yönelik yol haritasını belirlediklerini söyledi.

Vali Demirtaş, konuşmasının devamında üniversite sanayici işbirliği ile kurulacak olan ‘AR-GE Tasarım Merkezleri’nin üründe ve üretim süreçlerinde yenilik yapılması, ürün kalitesi ve standardının yükseltilmesi, teknolojik bilginin ticarileştirilmesi ile istihdama ve Adana’ya ekonomisine önemli katkılar sağlayacak yeni AR-Ge merkezlerinin hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Çeşitli değerlendirilmenin ele alındığı toplantı, karşılılık fikir alış verişiyle sürdü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz