ADASO-ABTÜ işbirliği

Adana Sanayi Odası ile Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi arasında “Endüstri ve Elektrik-Elektronik’te Uygulamalı Mühendislik Eğitimi” protokolü imzalandı.

ADASO-ABTÜ işbirliği

Meclis Başkanı İsrafil Uçurum ile yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu törende işbirliğine ilişkin protokol, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay ile Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç tarafından imzalandı. Protokol kapsamında, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Endüstri ile Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümleri öğrencilerine 2017-2018 öğretim döneminden itibaren eğitimlerinin son yarıyılında işletmelerde uygulamalı eğitim verilecek.
 
ADASO Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, Çukurova Üniversitesi tekstil, endüstri, tarım makinaları, tekstil ve moda tasarımı bölümleri ile gerçekleştirilen uygulamalı mühendislik eğitimini, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile hayata geçirmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
Uygulamanın sanayi ve mühendislik eğitimi açısından son derece faydalı olduğunu belirten Kıvanç, sanayinin yüksek katma değerli ürün üretmeyi hedeflediğini, bunun da ancak nitelikli mühendis ve elemanlarla gerçekleştirilebileceğini vurguladı. Kıvanç, üniversite-sanayi işbirliğinin gelişmesinin yanında işletmelerin nitelikli mühendis talebinin karşılanmasına katkı sağlayacağını kaydetti.

banner625
 
ABTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, uygulama ile öğrencilerin öğrenimlerinin son dönemini işletmelerde çalışarak geçireceklerini belirtti. Rektör Tümay, “Üniversitede alınan teorik bilgiler işletme ortamında pratikle desteklenecek, öğrenciye işletme deneyimi ve mesleki yetkinlik kazandırılacak, mezuniyet sonrasında istihdam kolaylaştırılacak” dedi.
 
Üniversite-sanayi işbirliğinin daha çok yaygınlaştırılmasını hedeflediklerini belirten eden Prof. Dr. Tümay, “Öğretim üyelerimizden fedakarlık, sanayicilerimizden sabır bekliyoruz. Uygulama ile daha donanımlı, işletmelerimizin taleplerine ve beklentilerine uygun mühendis yetiştirilmesine katkı sağlayacak” diye konuştu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz