banner678

ATO'dan ihracat sertifikası

ATO'nun düzenlediği İhracat Satış Kampı Danışmanlık Programının son gününde eğitim alan katılımcılara sertifikalarını takdim eden ATO Başkanı Atila Menevşe, '' İhracat Satış Kampı Danışmanlık Programı kapsamında 28 katılımcıya, Dış Ticaret Uzmanı Murat Odacı tarafından eğitim ve danışmanlık eğitimi verildi" dedi.

ATO'dan ihracat sertifikası

banner625
Atila Menevşe,  '' İhracat Satış Kampı Danışmanlık Programı kapsamında 28 katılımcıya, Dış Ticaret Uzmanı Murat Odacı tarafından  eğitim ve danışmanlık eğitimi verildi. Programa katılan firmaların ihracatı ve ihracatta verimliliği arttırmayı sağlayacak yol ve yöntemleri eğitim boyunca aktarıldı. 3 aylık bir süre zarfında firmaların çalışanlarına destek olduk, onlara yol göstermek için onlarla birlikte çalıştık. Adana'mıza kazandırdığımız ihracatçılarımız 3 ay süren eğitimleri sabırla takip ettiler. Buradaki en önemli husus, katılımcılarımız mesailerini bu eğitimlere fedakarca vermesidir.  Sonuç olarak bu ciddiyet sonunda büyük bir başarı yakaladığımızı ifade etmeliyim. İhracat kampımızın katılımcıları eğitim esnasında çok büyük başarılara imza attılar. 3665 potansiyel alıcı, 177 teklif ve  3 milyon dolar civarında ihracatın kapısı bu eğitim esnasında aralanmıştır. 140 bin dolarlık ihracatın eğitim esnasında gerçekleşmesi gelecek günlerde eğitim alan katılımcılarımızın ihracat konusunda neler yapacağını tahmin etmek zor değil. İhracatı artırmada kararlıyız. Adana kritik eşiği aştı, biz yeni eşikler belirliyoruz. Çalışmalarımız,eğitimlerimiz  yeni eşikleri aşmak için.''
Atila Menevşe " Program bitti ve bugün eğitime katılan 28 şirketimizin ihracat biriminde görev yapan arkadaşlarımıza katılım belgelerini takdim ediyoruz. Bugünden sonra  katılımcı arkadaşlarımızın daha büyük gayretle Adana ekonomisine ihracatla destek olacaklarını biliyor ve eğitimlerimize katılım gösterdikleri için teşekkür ediyorum. Ayrıca  üç ay boyunca fedakarca eğitim veren Murat Odacı hocamıza da teşekkür ediyorum. Adana Ticaret Odası olarak bütün üyelerimizi,  faaliyete geçirdiğimiz İhracat Destek Ofisi hizmetlerinden yararlanmaya davet ediyorum. Uzman ekibimizle üyelerimize yurt dışında pazar bulma, müşteri bulma konularında yardımcı olmaya hazırız. Daha güçlü bir ekonomi, daha güçlü bir ihracat için tüm gücümüzle ihracatçımızın yanındayız.  İhracat atağı konusunda eğitimlerimiz ve çalışmalarımız aralıksız devam edecektir " dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2019, 13:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz