banner641

Çukobirlik peşin alım yapacak

Kısa adı Çukobirlik olan Çukurova Pamuk, Yerfıstığı ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği, 2013/2014 kampanya dönemi kütlü pamuk ve soya fasulyesi alım fiyatları ile ödeme şeklini belirledi.

Çukobirlik peşin alım yapacakBuna göre: Çukurova Beyaz 1 kalite kütlü pamuğun kilogram alım fiyatı 1 Lira 80 Kuruş, Güneydoğu Anadolu Beyaz 1 kalite kütlü pamuğun kilogram alım fiyatı 1 Lira 83 Kuruş, yağlık soya fasulyesi kilogram alım fiyatı ise 1 Lira 15 Kuruş  olarak açıklandı. Çukobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Seçgin Sakar, bu sezon kuruma getirilecek kütlü pamuk ve soya bedellerinin peşin ödeneceğinin müjdesini verirken, “Yönetim kurulumuz, çiftçimizin emeğini en iyi şekilde değerlendirmek amacıyla yoğun çaba harcamaktadır. Alım yapılacak kooperatiflerimizdeki hazırlıklar, üretici memnuniyeti ön planda tutularak tamamlandı. Ortak üreticilerimiz pamuk ve soyasını gönül rahatlığı ile Çukobirlik’e getirebilirler. Ürün bedellerinin tamamı peşin ödenecektir” dedi.
banner560
GELİŞMELERE GÖRE AYAR

 

Dış ve iç piyasaları yakından takip ettiklerini, çiftçinin alın terini korumak amacıyla gerektiğinde kütlü pamuk ve soya alım fiyatlarında yeniden ayarlama yapacaklarını kaydeden Başkan Seçgin Sakar, sözlerini şöyle tamamladı:

“Yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde ortak üreticilerimize kooperatifçilik hizmetlerini en iyi şekilde sunmaya başladık. Bu sezon kütlü ve soya  bedellerini de tamamen kurumun kendi imkanları ile peşin ödeyeceğiz. Bu konuda kimsenin endişesi olmasın. Yeni kampanya  dönemi ile kütlü pamuk ve soya alım fiyatlarının ortak üreticilerimiz, çiftçilerimiz ve ülke tarımımız için hayırlı olmasını, bereketli bir sezon geçirilmesini diliyorum.”
Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2013, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640