Esnaf 10 günlük tatili istiyor mu?

Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, 10 günlük kurban bayramı tatilinin, sıkıntılı esnaf ve sanatkarları daha da zora düşüreceğini söyledi

Esnaf 10 günlük tatili istiyor mu?
banner560

Birlik Başkanı Nihat Sözütek, vatandaşın tatil hakkına asla karşı olmadıklarını, ancak korumakla mükellef oldukları esnaf ve sanatkarların durumunu da başta Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile ilgili bakanlıklar ve kamuoyu ile de paylaşmayı görev bildiklerini, bu nedenle de kendilerine birer mesaj göndererek dileklerini ilettiklerini söyledi.
 

Başkan Sözütek, "Özellikle de, kıyı şeridi dışında bulunan, başta Adana gibi Çukurova'nın sarı sıcağına maruz kalan birçok ilimizde,aşırı sıcaklar nedeniyle boşalan şehirlerde nafakasını çıkarma çabasındaki küçük esnaf ve sanatkarlarımız, adeta sinek avlayacak duruma gelmiştir. Yaz döneminde yeterince sabrederek, sıkıntı çeken esnaf ve sanatkarlarımız, tam işler açılacak derken gelen yeni bir tatil dalgasıyla adeta çöküntüye uğrayacaktır. Çekini, senedini, vergisini, primini, işçisinin maaşını, sigortasını ödemek, ailesinin geçimini sürdürmekle yükümlü esnaf ve sanatkarlarımız, işlerinin en düşük seviyeye indiği yaz döneminin bitmesini dört gözle beklerken, yeni bir tatil dalgası hesaplarını alt üst edecektir. Bu manada, vatandaşlarımız, çalışanlarımız tatilini yaparken, müşterilerinin yolunu gözleyen esnaf ve  sanatkarlarımız ne yapacaktır. 10 günlük yeni bir tatil zordaki küçük esnaf ve sanatkarlarımızı perişan eder. Bu açıdan biz esnaf ve sanatkarlarımızı korumak ve kollamakla mükellef olan devletimizin, hükümetimizin sağduyulu davranarak gereğini layıkıyla yapacağına inanıyor, milletimize, çalışan ve üretenlerimize, esnaf ve sanatkarlarımıza şimdiden iyi tatiller, mutlu ve huzurlu bayramlar diliyoruz"dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER