Esra Özden'den flaş "meslek" analizi

GED Başkanı Esra Özden, yapay zekânın geliştirme çalışmalarının devam ettiğini belirterek, Kısa süre sonra mali müşavirliği, doktorluğu robotlar yapacak"dedi.

Esra Özden'den flaş "meslek" analizi

TED Adana Koleji, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl mart ayının ilk haftası gerçekleştirilen Girişimcilik Haftası etkinlikleri kapsamında Girişimcilik Ekosistemi Derneği (GED) Başkanı Esra Özden’i konuk etti. Verdiği konferansta öğrencilere ‘kendi işinizin patronu olun’ önerisinde bulunan GED Başkanı Esra Özden, “Ancak yenilikçi ve katma değeri yüksek alanları hedefleyin” dedi. 

BİRÇOK İŞİ ROBOTLAR YAPACAK
Dünyanın en başarılı girişimcilerinin yazılım ve yapay zekâ üzerine çalışmalarını sürdürdüğünü anlatan Özden, “Yakın gelecekte bazı meslekler tamamen ortadan kalkacak. Nalbantlıktan, kalaycılıktan bahsetmiyorum. Yapay zekâ ile mali müşavirlik, doktorluk, avukatlık robotlar tarafından gerçekleştirilecek. Kuryeden hamburger teslimine özel yazılımlara sahip drone’lar iş yapacak. Tarımdan gıdaya, giyimden taşımacılığa yenilikler sizi bekliyor. İcat çıkaran, yenilikçi olan kazanacak” diye konuştu. 

banner625
SEVGİ DOLU OLMAYI ELDEN BIRAKMAYIN
Öğrencilere üniversite eğitiminden sonra sadece kamu ya da özel sektörde yöneticilik düşünmemelerini öneren GED Başkanı Özden, “Dünyanın 10 büyük ekonomisi arasına girme hedefi bulunan ülkemizin yenilikçi girişimcilere ihtiyacı var. Öncelikle işinizi sevin. Sabırlı olun. Networkünüzü şimdiden geliştirmenin yollarını arayın. Çalışkan ve sevgi dolu olun” ifadelerini kullandı. 
Öğrencilere Ceyhan’dan yola çıkıp şu an ABD’deki Silikon Vadisi’nde iş kuran Kemal Apaydın’ın ve dünyanın ünlü girişimcisi Elon Musk’un yaşamından kesitler sunan Özden, “Siz de yapabilirsiniz” mesajı verdi. 

İNOVASYONA TEŞEKKÜR
Özden, TED Adana Koleji’nde kurulan ‘İnovasyon Merkezi’nde incelemelerde de bulundu. Okul yönetimine yenilikçiliğe verdikleri önemden dolayı teşekkür eden Özden’e TED Adana Koleji Lise Müdürü Oğuz Korkmaz, Müdür Yardımcısı Sanem Gözüyeşil, Psikolojik Danışma ve Rehber Öğretmeni Eyüp Karaman tarafından ziyaret anısına hediye takdim edildi. 


 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz