banner654

MÜSİAD istihdam seferberliğine "Evet" dedi

MÜSİAD, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı İstihdam Seferberliğinde “BİZ DE VARIZ” dedi. MÜSİAD Adana başkanı Burhan Kavak da istihdam seferberliğini, MÜSİAD Adana olarak desteklediklerini söyledi.

MÜSİAD istihdam seferberliğine "Evet" dedi

Daha güçlü bir Türkiye için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini vurgulayan Olpak, açıklamasında şunları kaydetti:
"Sayın Cumhurbaşkanımızın istihdam seferberliği çağrısı ülkemizin geleceği açısından büyük önem taşıyor. Çünkü istihdam, sosyal ve ekonomik olarak iki boyutuyla da önemli bir konudur. Sosyal boyuta baktığımızda, işsiz vatandaşımızın çalışması, ailesine ve çevresine katkı sağlaması, çocuklarının eğitimini karşılayabilmesi, terör ve benzeri oluşumlardan uzak kalabilmesi gibi önemli pozitiflikler barındırır. Diğer taraftan da istihdam artışı demek, ekonomik olarak çarkların daha fazla dönmesi, daha fazla üretim, daha fazla katma değer ve kalkınma hızının artması demektir.
Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı seferberlik çağrısını desteklediğimizi ve elle tutulabilir somut adımların atılması gerektiğini dile getirmiştik. MÜSİAD olarak, devletimizin hem işbaşı eğitimlerini hem de asgari ücret üzerindeki SGK ve vergiyi karşılayarak önemli katkı sağladığı istihdam seferberliği kapsamında elimizi taşın altına koyuyor ve bu seferberlikte “BİZ DE VARIZ” diyoruz. 11 bin Üyemiz ve 50 bin üye işletmemizle Türkiye’nin yurt içinde ve yurt dışındaki en yaygın STK’sı olarak, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Şube Başkanlarımızla kapsamlı bir değerlendirme yaptık. Bölgelerin farklı şartlarını da göz önüne alarak yaptığımız değerlendirme sonucunda, 50 bin üye işletmemizin ortalamada 5'er kişi istihdam ederek toplam 250 bin yeni istihdam imkanı oluşturması için yola çıktık. Elbette, burada bazı işletmeler yüz kişi, hatta bin kişi istihdam ederken, bazıları daha az sayıda istihdam oluşturacaklardır. 
Bölgeler bazında en fazla istihdam oluşturan şube ve üyelerimizi de ayrıca ödüllendirmeyi düşünüyoruz.

banner625
İşsizliğin önüne geçmek ve insan kıymetinin israfını önlemek için istihdamın artırılması şart. İş alemi olarak biz de böyle zamanlarda ayrı bir sorumluluk taşıyoruz. Komşusu aç yatarken tok olan bizden değildir. Ülkemiz ekonomisinin, sürdürülebilir bir kalkınma ve küresel rekabet gücü için el ele veriyor, ne olursa olsun üretmeye ve büyümeye devam diyoruz. Daha yapacak çok işimiz var. Güçlü bir Türkiye için daima ‘BİZ DE VARIZ’."

MÜSİAD ADANA OLARAK BİZDE VARIZ!
Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan MÜSİAD Adana başkanı Burhan Kavak, Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı ve ardından Genel başkanımız Sayın Nail Olpak’ın destek açıklamasında bulunduğu istihdam seferberliğini, MÜSİAD Adana olarak desteklediklerini söyledi. Başkan Kavak açıklamasında ‘MÜSİAD Adana üyeleri olarak 231 işletme ile 10 bin kişiden fazla istihdam sağladıklarını, bölgesel şartlar dahilinde üyelerimizin sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısını destekleyeceklerini ifade etti. Türkiye genelinde olduğu gibi, MÜSİAD Adana üyelerimizin de Cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu istihdam seferberliği çağrısına destek vererek işletme büyüklüklerine göre yaklaşık %10  istihdam artışı yapacaklarını ve bu sayede istihdam sayımızın 11 binin üzerine çıkacağını kaydetti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz