Türkiye iş dünyası Adana’da buluşacak

TÜRKONFED Başkan Yardımcısı ve ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez, Çukurova iş dünyasını 5 Aralık’taki BORGİP Toplantısı’na çağırdı

Türkiye iş dünyası Adana’da buluşacak

Türkiye iş dünyası, 5 Aralık’ta Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi (BORGİP) için Adana’da bir araya gelecek. TÜSİAD ve TÜRKONFED işbirliği ile hayata geçirilen BORGİP, Küçük ve Orta Boy İşletmelerin (KOBİ) yönetim becerilerini iyileştirmeyi, nitelikli insan kaynaklarına erişimi kolaylaştırmayı ve teknoloji kullanım düzeylerini artırmayı hedefliyor.

 KOBİ’LERE MENTÖRLÜK DESTEĞİ

5 Aralık 2017, Salı günü, 14.00-18.00 saatleri arasında, Adana Divan Otel’de gerçekleşecek toplantıyla ilgili bilgi veren TÜRKONFED Başkan Yardımcısı ve Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Başkanı Süleyman Sönmez, Garanti Bankası’nın ana desteği ve Kariyer.net İK Platformu İş Ortaklığı ile yürütülen proje kapsamında, imalat sanayiinde gıda ürünleri, içecek, tekstil ürünleri, kimyasallar ve kimyasal ürünler, kauçuk ve plastik ürünler, metalik olmayan mineral ürünler, ana metal sanayi, fabrikasyon metal ürünleri, bilgisayar, elektronik ve optik ürünler, elektrikli teçhizat, başka yerde sınıflandırılmamış makine ve ekipman, ulaşım araçları ve mobilya imalatında faaliyet gösteren ve 20 ila 249 çalışana sahip KOBİ’lere mentorluk desteği sunulduğunu bildirdi.

 BORGİP’İN ÖNEMİ BÜYÜK

Hızla gelişen teknolojiye ayak uydurmak, ulusal ve uluslararası piyasada rekabet edebilme gücüne erişmek isteyen KOBİ’lerimiz için geliştirilen BORGİP’in, bölgemiz ve ülkemiz adına son derece önem taşıyan bir proje olduğunu belirten Sönmez, “KOBİ’ler, benzer sektörde ve daha büyük ölçekte faaliyet gösteren TÜSİAD ve TÜRKONFED üyesi mentorlarla eşleştirilerek hem yeni tecrübe ediniyor hem de büyümelerinin önü açılıyor” diye konuştu.

banner625
 “HER KRİZ BİR FIRSATTIR”

Mentorluktan yararlanmak isteyen firmaların ilk olarak 6 Adım Semineri’ne tabi tutulacağını ifade eden Sönmez, seminerde, işletmenin verimliliğinin maksimum seviyede tutulabilmesi, yaşanabilecek olası krizlerden etkilenmemek için işletmenin nasıl yapılandırılması gerektiği, yetenekli ve motivasyonu yüksek A takım kurulabilmesi, pazarlama ve reklam yatırımlarının nasıl kara dönüştürülebileceği, günü kurtarmak yerine geleceğin nasıl kurtarılabileceğinin yanı sıra ‘her kriz, bir fırsattır’ bilincinin oluşturulmasının ele alınacağını vurguladı.

 BÖLGE KALKINMASINDA ŞİRKETLERİN ÖNEMİ

Adana’daki toplantıya TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Turan’la birlikte katılacak olan TÜSİAD BORGİP Çalışma Grubu Başkanı ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Şükrü Ünlütürk ise BORGİP’in, özellikle kişi başı yıllık geliri ülke ortalamasının yarısından az olan bölgelerin kalkınması amacıyla, o bölgelerdeki yerel iş insanlarının ve şirketlerin çok önemli bir rol oynayabilecekleri düşüncesi ile kurgulanmış bir proje olduğuna işaret etti. Ünlütürk, BORGİP ile KOBİ’lerin sürdürülebilir olarak büyümesine katkı sağlamak, bu amaçla başta yönetim becerileri, nitelikli insan kaynağı ve teknoloji olmak üzere ihtiyaç duydukları alanlarda desteklere ulaşabilmeleri için kolaylaştırıcı bir platform oluşturmanın hedeflendiğini söyledi.

NİTELİKLİ İNSAN KAYNAĞI DESTEĞİ

Toplantıda projenin İK Platformu İş Ortağı ayağını anlatacak olan Kariyer.net Genel Müdürü Fatih Uysal, BORGİP Nitelikli İnsan Kaynağı Desteği kapsamında, Anadolu’nun dört bir yanındaki 20 -249 çalışanı olan ve imalat sanayinde faaliyet gösteren firmalarla, alanında en az 15 yıl deneyimli çalışanları serbest zamanlı olarak buluşturma misyonunu üstlendiklerini belirtti. Uysal, sözlerine şöyle devam etti: “Veri tabanımızdaki 25 milyon özgeçmiş ve 83 binin üzerinde firmayla bugün Türkiye’nin en büyük online istihdam platformuyuz. 18 yıldır, ülkemizin doğusundan batısına geniş bir coğrafyada istihdam piyasasının nabzını tutuyoruz. Ve biliyoruz ki, İnsan Kaynakları sektörünün ve istihdam piyasasının en önemli ihtiyacı, doğru adayla doğru işi buluşturabilmek. Bu amaçtan yola çıkarak BORGİP kapsamında teknik altyapımızı KOBİ’lerin hizmetine açtık. Bir adet BORGİP ilanlarını bedelsiz yayınlayarak en doğru ve etkili ilanın oluşturulması amacıyla kartiyet.net ilan danışmanlarımızı firmaların hizmetine sunuyoruz.” Uysal, aynı zamanda en az 15 yıl deneyime sahip, serbest zamanlı destek vermek isteyen çalışanların da Kariyer.net üzerinden BORGİP ilanlarına kolaylıkla başvurabileceğini sözlerine ekledi.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz