banner641

“30 Ağustos emperyalizme başkaldırıdır”

Eğitim İş Adana Şube Başkanı İsa Kayadan, 30 Ağustos Zaferi’yle Türk ulusunun özgür ve bağımsız yaşama onuruna kavuştuğunu söyledi

“30 Ağustos emperyalizme başkaldırıdır”
Eğitim İş Adana Şube Başkanı İsa Kayadan, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, 26 Ağustos’ta başlayan 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile yurdun düşman işgalinden kurtarıldığını, ulusun özgür ve bağımsız yaşama onuruna kavuştuğunu söyledi. Kayadan, “Türk Ulusu birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde kendisini tarih sahnesinden silmek isteyen emperyalist güçlere gereken dersi vermiş, 30 Ağustos Zaferiyle tüm mazlum uluslara da örnek olmuştur. Ulusumuz hiç bir şekilde bağımsızlık ve özgürlüğünden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir” dedi. 

 

ONUR VE BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİ

30 Ağustos Zaferi’nin 91. yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda zaferin ülkemizi parçalamak ve ulusumuzu esaret altına almak isteyen emperyalist devletlere karşı, tüm olanaksızlıklara rağmen Türk Ulusunun yurtseverliği ile kazandığı, bir onur ve bağımsızlık mücadelesi olduğunu bildirdi.

 

LOZAN’IN KAZANIMLARI YOK EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR

banner560
Bu mücadele sonunda özgür, bağımsız, demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığını ve birçok devrim gerçekleştirildiğini kaydeden Kayadan, “Ancak demokrasiyi amaç değil, kendi ümmetçi anlayışlarını gerçekleştirmek için araç olarak gören zihniyet, bugün işbaşındadır. Bu zihniyet, emperyalist güçlerin de desteğiyle, emperyalizme karşı verilen büyük mücadelenin sonunda Lozan Antlaşmasıyla elde edilen kazanımları pervasızca yok etmeye çalışmaktadır. Atatürk ilke ve devrimlerine, Cumhuriyetin kazanımlarına ve kurumlarına saldırıları ise artarak sürmektedir” diye konuştu.

 

TÜRKİYE ATEŞ ÇEMBERİYLE KUŞATILDI

Türkiye’nin etrafının başta Ortadoğu’da Suriye olmak üzere her taraftan ateş çemberiyle kuşatıldığını vurgulayan Kayadan, “Komşularımızla sıfır sorun’ diye yola çıkan siyasal iktidarın, emperyalist güçler ve onların dünyayı paylaşma hırslarının adeta taşeronluğunu yaparak ülkemizi büyük bir savaşın eşiğine getirmiştir. Bugün özgürlüğümüz ve bağımsızlığımız, birlik ve bütünlüğümüz tehdit altındadır. İçinde yaşadığımız bu koşullarda Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve ulusuyla bölünmez bütünlüğüne, bağımsızlığına Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkılmasında hepimize önemli sorumluluklar düşmektedir. Atatürk’ün ‘Gençliğe Hitabe’sinde ortaya koyduğu büyük bir duyarlılık içinde yerine getirmek zorundayız” şeklinde konuştu.

 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ VE KAZANIMLARI SONSUZA DEK YAŞATILACAK

Eğitim-İş’in Atatürk ilke ve devrimlerinden asla ödün vermeyeceğinin altını çizen Kayadan, Türkiye Cumhuriyeti’ni ve kazanımlarını sonsuza dek yaşatacağını söyledi. Kayadan, “Hürriyet ve istiklal benim karakterimdir diyen Yüce Önderinin yolunda, mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir. Bu duygu ve düşüncelerle ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyor, başta Büyük Önderimiz Atatürk olmak üzere canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.

 
Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2013, 18:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640