60 bin kişiye aşure dağıtıldı

Seyhan Belediyesi Muharrem ayı etkinlikleri kapsamında ilçenin çeşitli noktalarına kurduğu özel stantlarda 60 bin kişiye aşure dağıttı.

 60 bin kişiye aşure dağıtıldı
5 Ocak Meydanı, İnönü Parkı, Gazipaşa Parkı, Seyhan Belediyesi hizmet binası önü ve Barajyolu 7,5 Durak Gençlik Meydanı’nda kurulan 5 ayrı noktaya yerleştirilen kazanlarda getirilen aşure vatandaşlara dağıtıldı.Muharrem ayı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen aşure dağıtımında bazı noktalara gelen Başkan Karalar, kazanın başına geçip aşureyi bizzat kendi elleriyle vatandaşlara ikram etti.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Muharrem ayı sofralarımızda bereketin arttığı bir aydır. Paylaşma duygusunun ve kardeşliğin tesisinde çok önemli kabul edilen Muharrem ayı vesilesiyle gerçekleştirdiğimiz Aşure etkinliğini geleneksel hale getirdik. Etkinliğimize iştirak ederek ikram ettiğimiz aşure yiyen vatandaşlarımıza da teşekkür ederim” dedi.

banner625


Dağıtımda ikram edilen aşureyi yiyen vatandaşlar, böylesine anlamlı bir organizasyon nedeniyle Seyhan Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2015, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz