AB Ve Dış İlişkiler Birimi Faaliyet Raporu Sunuldu

Vali Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantı kapmasında Adana Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Birimi tarafından 2010-2016 yılı faaliyet raporunun özeti sunuldu.

AB Ve Dış İlişkiler Birimi  Faaliyet Raporu Sunuldu

Vali Yardımcısı İsmail Hakkı Ertaş, Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Lütfi Altınsu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabri Tari, Çukurova Üniversitesi Mimarlık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Duygu Saban, Adana Büyükşehir Belediyesi KUDEP Müdürü Emine Temuçin, Seyhan Belediyesi KUDEP Müdürü Murat Ulaş’ın da katıldığı toplantıda Vali Mahmut Demirtaş, Adana Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu Faaliyet Raporu Sunumu, İl Proje Koordinasyon Kurulu Kurulması ve Tepebağ Alt Çalışma Grubu Sunusu hakkında bilgi aldı.

8 Aralık 2016 tarihinde AB Bakanı Ömer Çelik’in katılımıyla açılışı gerçekleştirilen Çukurova’da AB Çalışmalarına Yönelik Kapasitenin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında bugüne kadar yapılan faaliyetler ve önümüzdeki aylarda yapılacak faaliyetler konusunda verilen bilgiye göre;

Proje kapsamında 5-6 Ocak ve 7-9 Şubat tarihlerinde Türk Ulusal Ajansı’ndan gelen uzmanlar tarafından AB Erasmus + Programı hakkında eğitim seminerleri düzenlendiği ve seminerlere toplam 310 kişinin katıldığı ifade edildi.

banner625
Aynı projenin faaliyetlerinden olan, Adana’nın nitelikli proje hazırlama kapasitesini arttırmak, uluslararası fonlardan daha fazla yararlanmak, kurumlar arası koordinasyon ve işbirliklerini geliştirmek amacıyla “İl Proje Koordinasyon Kurulu” oluşturulduğu ve bu kurula bağlı “Tepebağ Alt Çalışma Grubu” kurulduğu vurgulandı.

Toplantıda Tepebağ çalışma grubu tarafından yapılan sunumda; Tepebağ’ın tarihsel gelişimi ile mevcut durumu, bu alanda Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve Seyhan Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar ve önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verildi.


9 BİN 900 KİŞİYE BİLGİ VERİLDİ

Vali Mahmut Demirtaş, burada yaptığı açıklamada 2010-2016 yılları arasında bugüne kadar AB Bürosu tarafından 900 kişiye Proje Döngüsü Yönetimi ve AB Programlarına yönelik eğitimler verildiği, 9.000 kişiye bilgilendirme toplantıları ve seminerler düzenlendiği, bu tür bilgilendirme ve desteklemelerin devam edeceğini dile getirip, AB Bürosu yetkililerine ve çalışanlarına teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz