Adana Adliyesine özel güvenlik

Adana Adliyesi'nde, yargılamaların daha güvenli yapılması ve herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için emniyet görevlilerine takviye olarak 32 özel güvenlik görevlisi görevlendirildi.

Adana Adliyesine özel güvenlik

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebiyle, Adana Adliyesi ana bina ve ek binalarda görevlendirilmek üzere özel güvenlik hizmeti alınmasına karar verildi. Bunun üzerine yapılan çalışmalar sonucu 6’sı kadın olmak üzere toplam 32 özel güvenlik görevlisi Adana Adliyesi’nde göreve başladı. Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan da, yeni göreve başlayan özel güvenlik görevlileriyle mesailerinin ilk günü bir araya gelip başarılar diledi.

            ‘ADLİYEMİZİN GÜVENLİĞİ İÇİN DUYARLILIK BEKLİYORUZ’

banner625
            Adana Adliyesi ana bina ve ek binalarda güvenliği sağlayan emniyet görevlilerine takviye olarak özel güvenlik görevlileri görevlendirildiğini belirten Yeldan, “Adliyemizde bundan sonraki süreçte de güvenliğin sağlanması hepimizin görevi. Güvenlik bilincini her zaman en üst seviyede taşıyacağız. En küçük olumsuzluğa meydan vermeden adliyemizde kişileri, vatandaşları, yargı camiamızı koruyacağız” dedi. Vatandaşları duyarlı olmaya çağıran Yeldan, “Yargılamaların daha güvende yapılması, adliye içinde veya çevresinde herhangi bir olumsuz hadiseye sebebiyet verilmemesi için özel güvenlik görevlilerimiz dikkatli ve özenle görev yapacaklar. Tüm vatandaşlarımızı ve iş sahiplerimizi de adliyemizin güvenliği ile ilgili duyarlılık göstermeye davet ediyoruz” diye konuştu.

            Adana Adliyesi’nde göreve başlayan özel güvenlik görevlileri, ana hizmet bina çevresi ile tüm kat ve koridorlarda, ek binalarda ise aile mahkemeleri ve icra dairelerinin bulunduğu koridorlarda görevlendirildi. Özel güvenlik görevlilerinin gece vardiyasında da çalışacağı öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz