banner641

Adana Barosu, Köpek katliamı iddiasını sorguluyor

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük ile birlikte Hayvan Hakları Komisyonu Koordinatör Yönetim Kurulu Üyesi Av. Furkan Kılıç Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Av. Selahattin Yakın, Komisyon üyesi Av. Ali Mert Karakılçık ve Komisyon Yazmanı Av. Çağla Çınar Sevimli; Eyüp Belediyesi tarafından kontrolsüzce gerçekleştirildiği iddia edilen uyuşturucu iğneler sebebiyle yaşamını yitiren sahipsiz köpekler için görevliler aleyhine savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Adana Barosu, Köpek katliamı iddiasını sorguluyor

Adana Barosu Hayvan Hakları Komisyonu konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:

banner560
"Gerek sosyal medya aracılığı ile gerekse de yerel ve ulusal basından Eyüpsultan Belediyesi tarafından semt sakinleri ve hayvan severlerin tepkisine rağmen kimsesiz sokak hayvanlarının 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerine aykırı biçimde toplandığı, köpeklerin nereye götürüldüğü ve akıbetleri hakkında bilgi verilmediği, kontrolsüz atılan uyuşturucu iğnelerin hasta ve yaşlı köpeklerin ölümüne neden olduğu üzülerek öğrenilmiştir.
Belediye görevlilerince kontrolsüz biçimde atılan uyuşturucu iğnelerden bazı yaşlı köpeklerin anesteziyi kaldıramayarak öldüğü bazılarının ise uyuşturucu iğne atıldıktan sonra ormana kaçarak can verdiği haber alınmıştır. Bunun üzerine harekete geçen Adana Barosu Hayvan Hakları Komisyonu ilgililer aleyhine suç duyurusunda bulunarak konunun kapanmasına engel olup araştırılması için talepte bulunmuştur."

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2017, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640