banner678

Adana'nın ilk oyuncu okulu

Adana'da son yıllarda üst üste çekilen diziler kenti doğal bir platoya dönüştürürken bir de oyuncu yetiştiren okul kazandırdı

Adana'nın ilk oyuncu okulu

Adana’da oyuncu Zeynep Kankonde ve Necmettin Selek tarafından kurulan “Mujinga Oyunculuk Atölyesi” çalışmalarına başladı. Adana'da çekilen Yeni Gelin dizisi nedeniyle bu kente geldiğini ve yerleşmeye karar verdiğini belirten Kankonde, "Bu okul ile Çukurova'da bir ekol yaratacağımıza inanıyoruz" dedi.
Okulun tanıtımı amacıyla Anemon Otel'de düzenlenen lansmanda kurucular Zeynep Kankonde ve Necmettin Selek'in yanı sıra sahne sanatlarında yetenek ve kariyerleri ile tanınan Halil İbrahim Kurum, Doğukaan Uğurlugülbüken ve Anıl Alp da okulda nasıl çalışmalar yapacaklarını anlattı.Sınırlı sayıda bir çocuk iki de yetişkin grubu oluşacağı belirtilerek  okul ile ilgili geniş bilgiye mujinga.com.tr adlı web sitesinden ulaşılabileceği açıklandı.

banner625

Yeni Gelin dizisinde oynayan Halil İbrahim Kurum'a çocuklar büyük ilgi gösterirken 20 yi aşkın dizi ve filmde rol alan, Müjdat Gezen sanat merkezi dahil çeşitli kurumlarda öğretmenlik yapan Zeynep Kankonde de çağdaş ve pedegoji bilimini öne alarak bir eğitim uygulayacaklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 08:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz