Adana şehidini son yolculuğuna uğurladı

Gaziantep'in Oğuzeli ile Kilis'in Elbeyli ilçesi arasındaki Akçakoyunlu bölgesinde, mayın imha çalışması yaparken meydana gelen patlamada şehit olan İstihkam Uzman Çavuş Burak Uçar, Adana'da düzenlenen törenle gözyaşları arasında dualarla toprağa verildi.

Adana şehidini son yolculuğuna uğurladı
banner560

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün de hazır bulunduğu Sabancı Merkez Camii ve Asri Mezarlık Şehitliği'ndeki törenlere esnaf ve sanatkarları temsilen Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek ile şehidin yakını üyesi olan Adana Kuaförler Odası Başkanı Hacı Emin Ünal da katılarak duada bulundular. Başkan Sözütek, şehitlikteki törende Anne Zeynep Uçar'ın feryatları  karşısında gözyaşlarını tutamadı.
Ak Parti Adana Milletvekilleri Fatma Gül Demet Sarı ve Tamer Dağlı ile CHP Milletvekilleri İbrahim Özdiş, Zülfikar İnönü Tümer, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan ile siyasi parti temsilcileri, çok sayıda asker, polis ve gazilerin de katıldığı törende gözyaşları sel oldu.

Şehidin Annesi Zeynep ile Babası İbrahim Uçar ile kızkardeşi Hacire'nin cenaze boyunca gözyaşları dinmedi. Anne Uçar, oğlunun hatırasının yaşatılması için adının bir Kur'an Kursu'na verilmesini isterken, feryatları da yürek dağladı.

Asri Mezarlık'taki definde, Vali Demirtaş, askerler tarafından getirilen Türk Bayrağını öperek şehidin babası İbrahim Uçar'a hediye ederken, Baba Uçar da albayrağı öpüp, başına koyarak teslim aldı.  Tören sonunda, Baba Uçar ile yakınları şehitlikte saf tutarak Vali Demirtaş, Başkan Sözlü ile protokol üyelerinin ve katılımcıların taziyelerini kabul ettiler.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER