Adana Trafiğinde çözüm mü, kaos mu? (VH)

Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), kent merkezinde yaşanan trafik sıkışıklığına çözüm sağlamak amacıyla 5 caddenin ‘tek yön’ yapılmasını karara bağladı.

21 Ocak 2018 Pazar gününden itibaren uygulamaya giren karara göre Abidinpaşa, Kızılay, Ali Münif Yeğenağa, İnönü ve Sefa Özler caddelerinde trafik akışı tek yönde geçiş verecek. Toplu taşıma araçları, Cemal Gürsel ve Çakmak caddelerini bu tarihten itibaren kullanamayacak.
Uygulamadan sonra toplu taşıma aracı girmeyen Cemal Gürsel caddesinde insan sayısının azaldığı ve bölge esnafının işlerinin büyük ölçüde düştüğü gözlendi.
Cemal Gürsel esnafı bu uygulama sonrasında zaten iyi gitmeyen işlerinin daha da kötüleştiğini ve böyle giderse kepenk kapatacaklarını vurguladı.
banner560
Trafiğin tek yön olarak kullanılmaya başlandığı Abidin Paşa ve İnönü Caddelerinde araç yoğunluğunun arttığı ve zabıta ekiplerinin trafiği yönlendirmek için görevlendirildikleri görüldü.
Tek yön uygulamasının görüldüğü Ali Münif Yeğenağa Caddesinde ise insan sayısın büyük ölçüde azaldığı ve esnafın bu durumdan zarar gördüğü belirtildi.
 
Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2018, 15:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
kargaşa
kargaşa - 1 yıl Önce

esnaf sıkıntıya girdi

şoför
şoför - 1 yıl Önce

kaos oldu, esnafta mağdur vatandaşta

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz