Adana'da coşkulu Cumhuriyet resepsiyonu

​Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun 93. yıldönümü nedeniyle resepsiyon verdi.

Adana'da coşkulu Cumhuriyet resepsiyonu
banner560

Hilton Otel’de verilen resepsiyona Vali Mahmut Demirtaş ve Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş ev sahipliği yaptı. 
Vali Demirtaş ve Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş, davetlileri resepsiyon salonunun kapısında karşıladı. Konuklarını karşılamasının ardından bir konuşma yapan Vali Mahmut Demirtaş, konukların teşriflerinden dolayı teşekkür etti.
 
ECDADIMIZI ŞÜKRANLA ANIYORUM
Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 93. yıldönümü vesilesiyle bir araya geldiklerini vurgulayan Vali Demirtaş, “Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi rahmetle, minnetle yad ediyor, kuruluşta ve kurtuluşta emeği geçen ecdadımızı şükranla anıyorum” dedi.
Vali Demirtaş, Cumhuriyetin, büyük devletler kurmuş bir milletin çağdaşlaşma sürecinin son aşaması olduğunu dile getirerek, “Cumhuriyet, muasır medeniyetler seviyesine çıkabilmenin anahtarıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ey yükselen yeni nesil İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz’ sözünü rehber edinip, hedefe ulaşmak istiyorsak; iyi eğitilmiş, donanımlı, tarihi, kültürü bilen, yaşadığı coğrafyanın dinamiklerini okuyabilen bir nesil yetiştirmeliyiz. Bu amaçla, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. Yılını kutladığımız bugünde, her alanda daha gelişmiş bir Adana ve Türkiye için mesai kavramı gözetmeksizin, var güçümüzle çalışmalıyız” diye konuştu.
 
AZİZ MİLLETİN BİR FERDİ OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM
Cumhuriyetin; kardeşlik üzerine kurulmuş, birlik, beraberlik ve dayanışma üzerine bina edildiğini belirten Vali Demirtaş, “Bizim Cumhuriyetimiz, belli zümrelerin değil; 79 milyonluk aziz milletimizin tamamının Cumhuriyetidir. 93 yılda ilmek ilmek işlediğimiz demokrasi, hukuk ve medeniyet nakışına kastetmek isteyen alçaklar, 15 Temmuz gecesinde FETÖ mensubu hainler aziz milletimizin karşısına çıkmışlardır. Şu husus bilinmelidir ki, FETÖ, ipleri dış mihrakların elinde olan ve onların isteği doğrultusunda ülkemizi, yeniden dizayn etmekle görevlendirilmiş kukla bir örgütten başka bir şey değildir. Yedi düveli Anadolu’dan söküp atan bu aziz millet, kendisine operasyon yapmak isteyen kükresel güçlere ve onun yerli taşeronlarına, 15 Temmuz’da Anadolu’nun Türk vatanı olduğunu, bir kere daha göstermişlerdir. Küresel oyun kurucuların hesaba katmadığı atsız kahramanlar 15 Temmuz’da ve sonrasında meydanlarda Türkiye’nin eski Türkiye olmadığını, bu topraklarda darbelerin tarihe karıştığını bir kez daha hatırlatmışlardır. Hainlere fırsat vermeyen bu aziz milletin bir ferdi olmaktan gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.
 
GAZİ MUSTAFA ATATÜRK’Ü, SİLAH ARKADAŞLARINI, ŞEHİTLERİMİZİ VE GAZİLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM
93. yıldönümünü coşkuyla kutladıklarını ifade eden Vali Demirtaş, “Türkiye Cumhuriyeti’ni bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Siz değerli Adanalıların Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, hepinizi sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle selamlıyorum” dedi.
Konuşması davetliler tarafından alkışlanan Vali Demirtaş, Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş ile birlikte konukların bulunduğu masaları tek tek gezerek, “hoş geldiniz” dedi.
Gecede, Adana Valiliği tarafından hazırlanan “Dünden Bugüne Cumhuriyet” sunumu davetliler tarafından ilgiyle izlenirken, resepsiyon yapılan ikramlarla son buldu.

Vali Mahmut Demirtaş ve Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş’ın verdiği Cumhuriyet Resepsiyonu’na 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, 10.Tanker Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral  İsmail Günaydın, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2016, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER