Adanalı engellilere aşure ikramı

Adana Büyükşehir Belediyesi, Engelsiz Yaşam ve Farkındalık Derneği’nde de Muharrem ayı geleneğini yaşattı.

Adanalı engellilere aşure ikramı

Adanalı engelli bireylerin yaşama sevincini arttırmak ve hayata daha sıkı tutunmalarını sağlamak amacıyla hizmetler üreten Adana Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayı geleneklerinden aşure etkinliğiyle Engelsiz Yaşam ve Farkındalık Derneği üyelerine moral aşıladı.  Zihinsel ve bedensel engelli çocuklar ile gençler, aileleriyle birlikte doyasıya aşure yiyip, müzik eşliğinde dans ederek, eğlendi.  
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün desteğiyle yurt gezileri yapan, tatil imkanı bulan Engelsiz Yaşam ve Farkındalık Derneği üyeleri, bu kez Muharrem ayı münasebetiyle organize edilen aşure etkinliğinde bir araya geldi. Dernek Başkanı Hacer Bulut ve yönetim kurulu üyeleri, aşure duasının ardından kaselere doldurulan tatlıları katılımcılara ikram etti. Programa katılan Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanı Fatih Karayandı da Adanalı engelli çocuk ve gençlerin her zaman destekçisi olan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün selam ve sevgilerini iletti. 

banner560
Fatih Karayandı, “Muharrem ayı ve aşure geleneğinin birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın daha da pekişmesine, dünya üzerinde barış, huzur ve mutluluk tohumlarının yeşermesine, gözyaşı, zulüm ve yaşanan olumsuzlukların sona ermesine vesile olmasını diliyorum” dedi. 
Dernek Başkanı Hacer Bulut ise dezavantajlı hemşehrilerini hayata bağlayan hizmetlerinden dolayı Başkan Hüseyin Sözlü’ye teşekkür etti. Aşure dağıtımının ardından engelli bireyler, müzik eşliğinde dans edip, aileleriyle birlikte hoşça vakit geçirdiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner621