Adli yıl resepsiyonu yapıldı

2019-2020 dönemi Adli Yıl açılış resepsiyonu Adana Barosu, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, Adana Adalet Komisyonu Başkanlığı, Adana Bölge Adliye Mahkemesi Başkanlığı ve Adana Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığının ortak ev sahipliğinde Adana Barosu Sosyal Tesislerinde yapıldı.

Adli yıl resepsiyonu yapıldı

Resepsiyona, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Ali Çolak, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Hakan Kuzu ve Bölge Adliye Mahkemeleri Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun, Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekilleri Burhanettin Bulut ve Orhan Sümer, Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünal Ay, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Demokratik Sol Parti (DSP) Adana İl Selami Gördebil, 1. İdare Mahkemesi Başkanı Mehmet Torun, çok sayıda yargı mensubu ve avukatlar ile adliye personeli katıldılar.

banner625
Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, 2019 -2020 Adli Yılının meslektaşlarına, yargı camiasına başarı ve mutluluk getirmesini dileyerek "Tüm konuklarımızın bizlerle birlikte bu mutlu geceye katılımından dolayı onur duymaktayız. Adli Yılı açılış programlarını yargı camiasının tüm unsurları ile birlikte gerçekleştirmenin keyfini ve mutluluğunu paylaşmak istiyorum. Bir ülkede adalet mekanizmasının yasal işlerliği kişinin kendisini tarafsız ve bağımsız yargı huzurunda bütün boyutları ile birlikte adil ve özgürce ifade etmesinde anlaşılır. Yargının tüm unsurları ile birlikte bu zeminini yakalaması toplumunun en büyük beklentisidir. Devletin ve devlet kurumlarının bireysel ve toplumsal sorunlara evrensel insan hakları çerçevesinde bakması ve insan haklarına saygı temelinde bireylerin ve toplumların sorunlarına yaklaşması gerekmektedir. Hepinize bir kez daha katılımınızdan dolayı sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum. " dedi.

Açılış kokteyli daha sonra Grup Mega tarafından seslendirilen şarkı ve müzik eşliğinde devam etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz