banner641

Aldırmaz'a Ankara'dan ödül

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Avrupa Birliği ve Türkiye tarafından finanse edilen, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Stratejik Yerel Yönetişim Projesi” kapsamındaki çalışmalarından ötürü ödüle layık görüldü.

Aldırmaz'a Ankara'dan ödülAldırmaz ödülünü, Ankara’da gerçekleştirilen “Stratejik Yerel Yönetişim Projesi Kapanış Toplantısı ve Ulusal Konferansı”nda, İçişleri Bakanı Muammer Güler’in elinden aldı.
Şehirlerin ortak akılla şeffaf yönetilmesini hedefleyen “Stratejik Yerel Yönetişim Projesi”nin ülkemizde yaygın bir şekilde uygulanmasını amaçlayan İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü, Avrupa Birliği ile birlikte uzun soluklu bir çalışma yürüterek Türkiye’nin her kentinde projenin amacına ulaşması için çalışma başlattı. Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Muammer Güler’in de katılımı ile Ankara Rixos Otel’de gerçekleştirilen “Stratejik Yerel Yönetişim Projesi Kapanış Toplantısı”nda, Türkiye’nin demokratikleşmesine büyük katkı koyacağına inanılan bu projenin destekçileri ve uygulayıcıları ödüllendirildi. Söz konusu projenin başarı ile uygulanması noktasında başından beri büyük çaba gösteren ve 3,5 yıl önce “Ortak Akıl, Ortak Başarı” sloganı ile Adana’da ortak bir yerel yönetim anlayışını hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi de bu çabasından ötürü ödüle layık görüldü.

banner560
Gerçekleştirilen törende ödülünü İçişleri Bakanı Muammer Güler’in elinden alan Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “3,5 yıl önce göreve geldiğimizde Adana’yı ortak anlayışla yönetmenin doğru bir yöntem olduğunu bilerek ‘Ortak Akıl Ortak Başarı’ sloganını dilimizden düşürmedik. Her hizmetimizde ve her projemizde kentimizin ortak aklını kullandık. 30 sivil toplum kuruluşu ve 16 kamu kurumu ile ortak projeler üreterek bu alanda büyük bir rekora imza attık. Bizim 3,5 yıl önce Adana’da başlattığımız bu anlayış ile Avrupa Birliği’nin ülkemiz yürütmek istediği projenin birebir örtüşmesi, ne kadar doğru bir iş yaptığımızın en açık göstergesidir. Ben bu ödülü, bizimle uyum içerisinde ortak çalışmalara imza atan, yüreği Adana sevdası ile dolu olan sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, kamu kurumlarının yöneticileri ve tüm hemşehrilerim adına aldım” diye konuştu.

Avrupa Birliği ile İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında, üç yıldır yerelde kent konseyi, sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumları ile ortaklık içerisinde büyük çalışmalara imza atan ve bu çalışmalarını “Ortak Akıl Ortak Başarı” sloganı ile pekiştiren Adana Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı ödül, “Ortak akıl ve şeffaf yönetim anlayışı”nın önemini bir kez daha ortaya çıkarmış oldu.
Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2013, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640