Arıcılık çalıştayı yapıldı

Çukurova Kalkınma Ajansı toplantı salonunda düzenlenen "Adana Arıcılık Çalıştayı", Vali Mahmut Demirtaş'ın yanı sıra Vali Yardımcısı Murat Süzen, Seyhan Kaymakamı Şenol Bozacıoglu, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhammet Ali Tekin, Şube Müdürleri, Adana, Samsun, Etlik ve Pendik Veteriner Kontrol Enstitüsü ile Ordu Arıcılık Araştırma yetkilileri, çeşitli illerdeki üniversitelerden akademisyenler ve arı üreticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Arıcılık çalıştayı yapıldı

banner625
Tarım İl Müdürü Muhammed Ali Tekin'in açılış konuşmasıyla başlayan çalıştayda, İl Müdür Yardımcısı Veteriner Hekim Ali Kansu Öztürk ve Uludağ Üniversitesi Toksikoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Hasan Hüseyin Oruç ile Prof.Dr. Muhsin Doğaroglu'nun, katılımcılara "Arı ölümleri, nedenleri, tespitler ile yapılan ve yapılması gereken çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.

Vali Mahmut Demirtaş'ın,  düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ettiği ve hayli yararlı olacağına inandığını belirttiği çalıştay, arıcılık faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik bilimsel tespitler ve sunumlarla sürdü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz