ASELSAN, Büyükşehir işbirliği ile hem Adana hem Türkiye kazanıyor

ASELSAN yetkilileriyle bir araya gelen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kaynakların doğru, verimli kullanımı ile yerli firmalarla işbirliği yapma konusuna çok önem verdiklerini kaydetti.

ASELSAN, Büyükşehir işbirliği ile hem Adana hem Türkiye kazanıyor
banner560

ASELSAN Ankara Bölge Satış Müdürü Şebnem Baran Ruhi ve ASELSAN Bölge Bayisi MEBA Elektronik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Battal, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti.

ASELSAN’ın kendi alanında dünyanın en önemli firmalarından biri olduğunu söyleyen ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, ASELSAN’ın dünyadaki pazar payını artırmasını arzu ettiğini belirtti.

İLÇELER TEK HABERLEŞME AĞINDA BİRLEŞTİRİLDİ

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olarak göreve başladığı 2014 yerel seçimleriyle birlikte Bütünşehir Yasası’nın yürürlüğe girdiğini hatırlatan Başkan Hüseyin Sözlü, yasayla birlikte Adana Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet sahasının genişlediğini, dolayısıyla da haberleşme sisteminin aktif olarak işlemesinin güçleştiğini belirtti. Haberleşmenin belediye hizmetlerinin temelini oluşturduğunu söyleyen Sözlü, "Adana Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığımız 2015 yılında Adana'da ASELSAN DMR haberleşme sisteminin alt yapısını kurarak tüm ilçeleri tek bir haberleşme ağında birleştirdi. Bu konuda Aselsan'la ortak çalışmaktan memnunuz" dedi.


KAYNAKLARIN DOĞRU KULLANIMI VE YERLİ FİRMA TERCİHİ

Adana Büyükşehir Belediyesi olarak iş ortaklığı noktasında her zaman önceliği yerli firmalara verdiklerini belirten Başkan Sözlü, "Bu haberleşme ağını çok makul fiyatlarla oluşturduk. Geçmiş yıllarda bu gibi işler bizim bugün ayırdığımız bütçenin çok daha fazlasına yapılıyordu. Adanalı’nın alın teri, emeği bizim hassas noktamız. Hemşerilerimizin parasını etkin hizmetlere kanalize etme noktasında çok hassasız. Kriterlerimize uyan yerli, milli firmalarımız dururken, başka firmalarla iş yapmayız" diye konuştu.

Ziyaret sonunda ASELSAN Yetkilileri, Başkan Sözlü'ye milli firmaya verdikleri destekten ve belediyeler arasında bir ilki gerçekleştirdiklerinden dolayı teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580